Obrazek

Łucznik wz. 70 - spust i inne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Łucznik wz. 70 - spust i inne

Post autor: Gudyn »

Cześć wszystkim.
Chciałbym zapytać, czy ktoś ma może jakieś schematy lub wie i potrafi dobrze opisać, jak rozebrać spust oraz jak ew. go odpowiednio obrobić? Mój jest już zmiękczony i głównie chodzi o przesmarowanie (i potem odpowiednie złożenie), ale też pewnie temat przyda się innym pasjonatom wz. 70 :)
Druga sprawa - szczerbinka jest przekręcona (pochylona?) względem osi lufy nieco w prawo i tak samo muszka (ta została pewnie przekręcona celowo, aby zachować równoległość linii celowniczej względem lufy). Nie wiem do końca co podgiąć i w jaki sposób, żeby przyrządy były symetrycznie względem korpusu. Podejrzewam, że trzeba zająć się ramionami głównej blaszki, która pełni rolę szyny dla śrubki regulującej. Pytanie tylko jak się rozbiera szczerbinkę, bo nie mogę na to wpaść :lol: Na iwebie proponują pociągnąć ją do siebie lekko ruszając na boki, ale to nie chce zejść.
Ponadto szczerbinka obraca się wokół punktu zaczepienia na śrubie regulującej (na tym ząbku, który przesuwa szczerbinkę) we wszystkie strony w płaszczyźnie poziomej, co niestety powoduje, że każde dotknięcie rozregulowuje ustawienie. Zastanawiam się, czy po ustawieniu szczerbinki nie zablokować jej jakoś w stałej pozycji, żeby nie działy się takie cyrki. Chyba że ktoś zna jakiś fajniejszy sposób na "naprawę".
Pozdrawiam.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
ODPOWIEDZ