Obrazek

Pływająca lufa

jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Pływająca lufa

Post autor: jamba »

Witajcie w Nowym Roku :D Jakiś czas temu zachciało mi się zrobić mojej lufce -płaszczyk.
...kombinowałem ,jak nasadzić płaszcz na cieniusieńką lufę ,gdzie prześwit między lufą a kardridzem wynosi zaledwie 2 mm. Udało mi się założyć i jakoś to nawet wyglądało.
W czasie Świąt pomyślałem,żeby sciągnąć mój "patent" i zerknąć pod płaszczyk ,czy aby jakas paskudna ruda sie nie wdarła----sciągnąłem osłone lufy i postanowiłem strzelić sobie seryjke ,bez tłumika ,fałszywego tłumika ,który jest po to ,aby przymocowac lufe do kardridza i płaszcza.
SZOK :zdziwko: Takiego skupienia na 50 metrów jeszcze nie miałem.
-Strzelałem z pozycji siedzącej ,za podpórke posłuzył zrolowany wojskowy koc.
- Strzelałem Crosmanem Pointed 4,5 m -wczesniej oddałem 4 strzały JSB Exact 4,53 ---porażka,chyba bazarowy turecki śrut lepiej lata ;(
-Powiększenie 9x krzyż centralnie na środku tarczki.
-Mrozik - 2 stopnie ,brak wiatru.

Będe tak strzelał teraz ,choć głośno troszkę i wygląd nie rasowy.Lufa zamocowana jest tylko w bloku i nie podparta nigdziej indziej.Jak dostane tester JSB ,to postrzelam i zobacze jak sie spisuje inny śrut.
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

A jo gópi żek myśloł żeś lufe we wodzie trzymał :zalamka: :)

Ale na poważnie, to ta lufka "luzem" to jest sprawdzony "patent". Rysiek też się o tym przekonał na "Waltherze"
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Wiesz co Qbuś ... jest świetnie ,ale chciałbym jakoś tłumik zamontować.Bez tego czegoś na końcu się nie da. Musiałbym przerobić końcówke lufy i sam tłumik.Ona---jest tak cieniutka i pewnie będzie sie wyginała pod tłumikiem ---to przeca nie Varmint ;( a długaśna ci ona ..oj długaśna :hm:
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Napisz jeszcze z czego strzelasz. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Post autor: lightmun »

Wojtek strzela z takiego fajnego czarnego karabinka co robi pfrfrfrfrf jak strzela i jest cholernie celny jak Wojtek znajdzie zero.
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Wojtuś , cały szkopuł w tym co by płaszcz nie wykrzywiał lufki (0,1mm to bardzo dużo)
lufa w płaszczu musi być zamontowana idealnie a płaszcz nie może się opierać o ósemkę a jedynie delikatnie jej dotykać.
Mi się to dopiero udało po założeniu płaszcza przez kol. z beżowych i podszlifowaniu ósemki oraz podklejeniu podkładek pod system w osadzie
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

jamba pisze:ale chciałbym jakoś tłumik zamontować
"Chodzi mi po łbie" zrobienie tłumika z twardej pianki poliuretanowej w płaszczyku z cieniutkiego aluminium, żeby ważył "deczko" :hm:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Rusiu tak tez myślałem ,że cosik nie ten teges z tym płaszczykiem .Masz racje osiowość musi być ,dlatego wywaliłem to .Nie mam ósemki ,tylko lufa jest w duraluminiowej tulei ,która przymocowana jest do kardridza srubką .Chyba zostane przy fabrycznym patencie .
Marku ...strzelam z Falcona "Preriowego" 25 Cs
Kiedyś poproszę Wojtana ,bo Hogan nie ma czasu-aby popatrzył co można w tej kwesti zrobić .Lubie Militarny TJUNINK :D i ta lufka, to tu teraz pasuje jak świni siodło.Pozdrawiam Chłopaki ---wojtek

[ Dodano: Pon 04 Sty, 2010 19:09 ]
Hehehehe Qbuś :lol: w tym roku strzelaliśmy z 308 Win i na lufe założyliśmy rure aluminiową tak na oko fi 60 i dł ok 500mm wypełnioną pianką poliuretanową ... to przepis dywersantów GRU.Uwierz mi ,że cholernie skuteczny tłumik :zdziwko:
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Dlatego u siebie ósemkę wywaliłem, w Lg200 też nie ma za bardzo gidze podkładek utykać.

Wojtku, a nie ma tam u Ciebie miejsca na taki patenet jak u mnie lub Ryśka. Płaszcz aluminiowy z rurki cienkościennej bezszwowej osadzony na tulejach z ertalonu na wcisk na lufie, do tego korek na wcisk + przegroda i stożek przed lufą. Sprawdza się to bardzo dobrze, ale nie wiem czy masz na tyle miejsca u siebie?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
RETROPER
Posty: 825
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:28
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: RETROPER »

Wojtek, a nie lepiej pomienić na inną, grubszą i krótszą lufę ?
Steyr 110FT + Light Stream 4,5-14x44
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Irku... kombinowałem z tulejami na lufe i płaszczem aluminiowym.Międzi lufą a pojemnikiem na powietrze mam dokładnie 1,87mm. ;(
Emilu...lufa moja kończy sie tuż przed manometrem na końcu zbiornika z powietrzem.Nie chce jej wymieniac i nie będe---nie mam takiego parcia na szkło :D Kase zbieram teraz na inną lufę.Dziękuje Wam za pomysły ,zostane przy oryginale ,wygląda śmiesznie,ale jest zato cudownie celny.

pozdrawiam Wojtek
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

To tylko dorobić na gwint, coś lekkiego z alu, nie powinno Ci przesunąć POI.

P.S. Na lufę w jakim kalibrze zbierasz?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Może lepiej karabinek zmienić na prawidłowy. :PP

Wojtuś miota się pomiędzy wozduchem a prochem i jak widać już długo... .

Porównanie ostrej z pneumą i nawet w kwestii tłumienia, to inna bajka.
:D
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Irku...nie będe kombinował nic ,bo nawet jak na 50 m to strzela Flakon całkiem celnie ,zbieram na lufe w kal 308 Win :lol:
Krzyśku... mam wiatróweczke i będe ją miał ,bo uwielbiam sobie trenowac ,luzacko bez stresu pykać w lesie albo na łączce i podszkalać tych ,którzy chcą sie nauczyć patrzenia przez szkiełko i naciskania spustu :D Poza tym mamy z Ewą Flakona na spółke --- ja nosze ,konserwuje, dbam...a Ewka strzela :lol: Jak zgromadze wszystkie papiery i obrobie 6 banków,to nieukrywam ,że kupie PROCHOWCA wyśnionego :pokoj:
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Właśnie-jak tam Ewa? Opanowała kwestię strzelania.
Peć przeciwna jest w tym dobra od peci standartowej. :)
ODPOWIEDZ