Obrazek

BSA Lightning XL SE GRT 4,5 mm

ODPOWIEDZ
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

BSA Lightning XL SE GRT 4,5 mm

Post autor: Jacek245 »

Witam.
Od bardzo długiego czasu chodzi za mną karabinek BSA Lightning XL SE GRT ze sprężyną gazową,po prostu bardzo mi się podoba, chciałbym taką wiatrówkę mieć.Pytania w związku z tym takie:
1.czy nadaje się ona do strzelania celnego w wersji pudełkowej ,czy konieczny jest przegląd i jakiś tuning?
2.naczytałem się o twardym spuście-czy jest to stopień twardości który bez poprawek utrudnia celne strzelanie?
3.przeczytałem też że jest to karabinek typowo myśliwski-ale chyba można z nim postrzelać w jakimś HFT bez specjalnego parcia na podium ;) (w końcu
HFT to konkurencja zbliżona do strzelania myśliwskiego jak by nie było)
4.obecnie strzelam z Hatsana 90 RS-czy byłby to w stosunku do niego krok wstecz (choćby ze względu na spust) czy do przodu?
Zapewne ktoś ma doświadczenia w takim temacie,będę wdzięczny za opinie bo to BSA powraca do mnie jak bumerang.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: BSA Lightning XL SE GRT 4,5 mm

Post autor: kamazek »

Prawdopodobnie już podjąłeś decyzję o zakupie i szukasz tylko potwierdzenia, ze wybrałeś dobrze ;)
Miałem kiedyś krótko do czynienia z tym karabinkiem w wersji z drucianą sprężyną.
Jest bardzo składny i wizualnie, jak dla mnie oczywiście, to jedna z najładniejszych wiatrówek.
Można strzelać nim prosto z pudełka, ale zawsze przynajmniej przegląd zerowy jest zalecany.
Spust jest faktycznie twardawy, ze słabą możliwością regulacji i tutaj przydałyby się ingerencja fachowca.
A może w nowych wypustach coś poprawiono ? Nie wiem :hm:

Możesz startować z nim na zawodach HFT, kto zabroni ? ;), ale najpierw sprawdź listy startowe kilku zawodów, ile osób z niego strzelało, ba, ile osób strzela HFT ze sprężyn gazowych ?
A w porównaniu do Hatsana 90 ze spustem QT, poprawionego, to raczej nie będzie wielki postęp w wynikach, raczej większa przyjemność ze strzelania :)

A HFT ma tyle wspólnego z myślistwem, że większość zawodników ubrana jest w moro i cele czasami przypominają zwierzęta :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: BSA Lightning XL SE GRT 4,5 mm

Post autor: rokasa58 »

Jacek245 pisze: 20 mar 2021, 11:18 Witam.
Od bardzo długiego czasu chodzi za mną karabinek BSA Lightning XL SE GRT ze sprężyną gazową,po prostu bardzo mi się podoba, chciałbym taką wiatrówkę mieć.Pytania w związku z tym takie:
1.czy nadaje się ona do strzelania celnego w wersji pudełkowej ,czy konieczny jest przegląd i jakiś tuning?
2.naczytałem się o twardym spuście-czy jest to stopień twardości który bez poprawek utrudnia celne strzelanie?
1/ Koniecznie
2/Można go poprawić wkręcając dłuższą śrubkę regulacyjną
Ten karabinek ma wadę widełek trzymających lufę i jak się rozjadą,to nic specjalnego się nie zrobi. Ja wkleiłem blaszki 0,2mm od szczelinomierza.
https://postimg.cc/561ykfMn
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: BSA Lightning XL SE GRT 4,5 mm

Post autor: Jacek245 »

Dziękuję za wszystkie opinie.
Decyzji jeszcze nie podjąłem,raczej usiłuję ją podjąć i zbieram informacje.Bedę prawdopodobnie wybierał pomiędzy tym BSA a Dianą 34 z tym że BSA po prostu bardzo mi się podoba pomimo mankamentów.Poza tym chyba konstrukcyjnie i wyważeniowo jest bardziej przystosowany do strzelania z optyką niż Diana 34.Kiedyś już raz usunałem BSA z opcji zakupowych ale powrócił.To jest po prostu karabinek który chciałbym mieć-ale ze względu na wygląd.Natomiast Diana 34 może być karabinkiem lepszym pod względem osiągów..No i taki dylemat powstaje :hm:
Po jakim czasie użytkowania pojawił się w BSA ten problem z widełkami ?
Pozdrawiam.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: BSA Lightning XL SE GRT 4,5 mm

Post autor: rokasa58 »

Naprawdę wolał bym dołożyć 5 stów i kupić HW95 w AK....Na temat BSA nic więcej nie napiszę :PP ,zbyt dużo mnie kosztowała nerwów i kasy.
Pozdr.
ODPOWIEDZ