Obrazek

Haenel 303 po renowacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paweł,.,
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Wielkopolska

Haenel 303 po renowacji

Post autor: Paweł,., »

Witam

Hanka zakupiona w maju, miała zniszczoną kolbę, a cały system był zardzewiały. Dzisiaj prezentuję się tak jak widać na zdjęciach :) . Haenel został spolerowany, następnie został poddany oksydowaniu. Dzięki temu zabiegowi system wygląda zadowalająco. Dodam jeszcze, że po polerowaniu zostały pogłębione napisy rylcem aby były lepiej widoczne. Wiatrówka zyskana także nowe śruby, gdyż stare były strasznie zniszczone, oraz dorobioną z rurki osłonę muszki. Następnie została wykonana nowa kolba (stara nie nadawała się już do renowacji) z drewna bukowego :). Kolba wykończona poprzez olejowanie olejem lnianym ( wielokrotnie, aż przestała wpijać) ostateczną warstwę stanowi wosk pszczeli z terpentyną. Wypolerowaliśmy również spust, ładnie się z nim prezentuje.
Hanka odnowiona dzięki mojej pracy oraz mojego ojca. Wszystkie prace (oprócz śrub) wykonaliśmy SAMI ręcznie ;). Jak na naszą pierwszą renowację jesteśmy z siebie zadowoleni. A wam jak się podoba?
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan 70 SAS + leapers 3-9x32
Haenel 303
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Paweł,., pełen szacun! Miałem kiedyś "Hanię" model 312 ehhh... to były czasy. Głupi byłem i sprzedałem.
Napisz cos o strzelaniu z Twojej Hani.Zapodaj jekieś tarczki ze strzelanka.Pozdrawiam.

[ Dodano: Sob 21 Wrz, 2013 19:06 ]
Paweł,., pełen szacun! Miałem kiedyś "Hanię" model 312 ehhh... to były czasy. Głupi byłem i sprzedałem.
Napisz cos o strzelaniu z Twojej Hani.Zapodaj jekieś tarczki ze strzelanka.Pozdrawiam.
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Porządna robota ! Coraz mniej takich , którzy "coś" potrafią zrobić ze swoim sprzętem :spoko: :up: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Paweł,.,
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Paweł,., »

Ciesze się, że wam się podoba ;) Jak postrzelam to wrzucę jakieś tarcze :D
Hatsan 70 SAS + leapers 3-9x32
Haenel 303
ODPOWIEDZ