Obrazek

Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

ODPOWIEDZ
adnikauto
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:51
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze...

Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Ostatnio napalilem sie na nowy model pistoletu Borcocka... ale po namysle doszedlem do wniosku, ze znowu bede sie "powtarzal".... dwa sprzety tej firmy juz mam a trzeci bedzie jak kwiatek do kozucha... ;)

Wiec zeby cos zmienic a raczej "posmakowac" czegos zupelnie nowego.... zakupilem swoja pierwsza w zyciu "sprezyne"... Diana RWS LP8...

"Odechcialo" mi sie pompowania PCA, strzelania z nabojow CO2- juz chce konczyc... ale musze "wystrzelac" naboj do konca, rowniez "odechcialo mi sie" pompowania Brocockow.... zapragnalem cos prostego w obsludze, lekkiego i zgrabnego, cos co ma "punch" ale daje rowniez frajde ze strzelania.... stad taki a nie inny wybor! :)

Wykonanie pistola jest "na poziomie" sprzetu za ok. 250-300 dolcow- dokladnie takie... na pewno slabsze niz mojego pistoletu PCP Brocock ale lepsze od "replik" ze znalu....

Praca spustu dwustopniowego jest OK.... po przeladowaniu, odbezpieczam automatyczna blokade i od razu "sciagam" pierwszy stopien i celujac zwalniam iglice w drugim stopniu.... dlugosc drogi spustu jest OK, napiecie spustu tez OK- jestem do takich parametrow niejako "przyzwyczajony".....

Poniewaz okazalo sie, ze mam 85% srutu w kalibrze .22 wiec strzelalem z tego co mialem... czyli Crosmana Hollow Point i Polymag "mysliwski"....

Przygotowalem stanowisko, pistola fabrycznie nowego, dwa rodzaje srutu, moj cel tarczowy i ze zwierzatkami... i pierwszy raz chyba od czasow "wojska" wystrzelem ze 150 srutow z otwartych przyrzadow celowniczych na odleglosc 10 metrow.

Nie pisze tego by pokazac, ze jestem taki wysmienity strzelec... raczej by uswiadomic sobie samemu, ze z "otwartych" nie widze dokladnie z pelna ostroscia.... tarczy....! No zesz kurna... ale to fakt... mam astygmatyzm i nosze "minusy"..... wiec cokolwiek "ustrzelilem" na tarczy to raczej przypadek i troche strzelanie "na pamiec".....

Tyle o strzelcu.... teraz o srucie.... Crosmana srut "troszku" latal gdzie popadnie- o ile to nie moje bledy.... i jest jakby "nadkalibrowy"... dosyc z duzym oporem wchodzil do lufy.... Polymag - mysliwski z kolei jest "podkalibrowy" i wchodzil do lufy zupelnie lekko....

.... Celnosc- odliczajac moje bledy i strzelanie "na pamiec" .... "w kierunku tarczy".... Polymag dawal jakies rozsadne skupienia i raz nawet udalo sie wyciac "trzylistna" koniczynke... Crosman latal gdzie popadnie.... chociaz "krecil" zwierzatkami od czasu do czasu....

Dobrze- koniec "nawijania makaronu na uszy"..... zapodaje zdjecia... tam wszystko jest opisane- co jak i z czego.... :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek


P.S. Zamowilem pare klamotow do pistola... jak dostane i bedzie znowu ladna pogoda to beda nowe zdjecia.... :king:

Na koniec strzelania mialem "diesla" z lufy- nie z przodu ale z tylu- od portu ladowania srutu.... znaczy sie.... dobrze "niemiaszki" "luft pistol"... nasmarowali....


Po montazu- "klamotow"... i zrobieniu malego "zestawu....


..... .... Jak juz niektorzy z Kolegow wiedza zakupilem ostatnio moja pierwsza, kompaktowa wiatrowke sprezynowa. Jako i niejako jest to sprzet "bezobslugowy" i nie potrzebujacy do strzelania nic oprocz srutu, troche miejsca i checi.... wiec po namysle skompletowalem malutki- doslownie zestaw plecakowy z Dianka w srodku- ktory to zestaw mozemy zabrac do auta, autobusu- jako maly, poreczny i nierzucajacy sie w oczy plecaczek!

.... Przy okazji troszke "dopiescilem" Dianke... a efekt.... mnie sie podoba tak jak teraz... a Wy sami ocenicie...

Wyposazenie:

- plecak "Fieldline" o rozmiarach 45 cm x 23 cm x 11 cm
- UTG 1PC Offset Airgun Mount w/Stop Pin, 1" Bi-direction
- Simmons ProHunter ProDiamond Reticle Shotgun Scope, 4x32mm
- Galbraith Brothers Black Walnut custom grips for the Diana RWS LP8 Magnum

Wystrzelilem pare srutow dzisiaj ale warunki nie zachecaja do strzelania.... pomimo slonca jest zimno i wietrznie a jutro ma spasc snieg... :nie:

Diana miesci sie w plecaku "na styk"... ale sie miesci i... gra gitara.... :)
Troche "wiatru", kilka "sprezyn", pare sztuk WBP...
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Co tu komentować, "zabawki" fajne, opis fajny, zdjęcia fajne, śrut do tarczy nie fajny ;) .
:spoko:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
adnikauto
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:51
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Koledzy szykujcie kase na Diana LP8 Magnum Tactical Set.... kto chce miec sprezyne dobrej klasy wykonana w DE... no to juz... :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Link do zakupow....

http://www.kotte-zeller.de/Diananbsp;LP ... p&pi=91175

http://www.germansportguns.de/shop/de/D ... t_10870200
Troche "wiatru", kilka "sprezyn", pare sztuk WBP...
adnikauto
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:51
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze...

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Dlugo mnie tu nie bylo.... bardzo duzo sie zmienilo w miedzyczasie, Dianke ze zdjec powyzej dawno temu sprzedalem i po paru latach... znowu kupilem, noweczke i troszke ja zmodyfikowalem. Przykladowe tarcze sa z odleglosci 11 metrow z malym kawalkiem...

Nowa Dianka wyglada tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kawal metalowego, sprezynowego pistola... ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po 5 strzalow do tarczy... jak mu /pistoletowi/ nie przeszkadzam to strzela calkiem celnie i z ladnym skupieniem... jak ja baaardzo chce, zeby bylo dobrze to jest dokladnie na odwrot...

W porownaniu do mojego customego Izyka ale bez przedluzki/adaptera na lufie oraz bez tlumika szalu Dianka nie robila...
Po montazu tlumika grupy sie wyraznie "zaciesnily"... zmienilo sie tez i to zasadniczo wywazenie pistoletu....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tak sie bawie w wolnym czasie...
Pozdrawiam
:up:
Troche "wiatru", kilka "sprezyn", pare sztuk WBP...
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: Mamutowicz »

Noo.. Trochę się jednak zmieniło.. :D
Grip inny, Lupka inna..
Grupki ciaśniejsze.. :D
Fajnie.
Bardzo fajnie :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
adnikauto
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:51
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze...

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

A, aa dziekuje Ci Dobry Czlowieku... za dobre slowo!
:piwo:
Troche "wiatru", kilka "sprezyn", pare sztuk WBP...
ODPOWIEDZ