Obrazek

TEX 3 - ostatni powiew Czechosłowacji

Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Przyjemny sprzęcik :) A jaki stary - toż to prawie zabytek! :lol:
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Kiedyś to robili porządne rzeczy, tyle lat a jeszcze z niego postrzelasz. Bebeszki to to samo co TEX 3, różnicę widzę tylko w przyżądach celowniczych. Kostkę w miejscach tych otarć potraktuj smarem miedziowym, ja tak zrobiłem i jest OK.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Logan

Post autor: Logan »

Wszystko wyczyściłem ze starych smarów bo miały konsystencję praktycznie stałą... Molibden na sprężynkę, prowadnicę i tłoczek a wszystkie inne cześci ruchome miedziowym. Jak będę miał więcej czasu to wezmę się za położenie nowej oksydy bo lufka jest podrdzewiała.
Tomku... czy mógłbym prosić o zdjęcie gwintu w twoim TEX'ie?
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Nie ma problemu, ale wstawię je dopiero dzisiaj wieczorem a najpóźniej jutro. W zasadzie to gwint jest bardzo delikatny i starannie wykonany, tak jak w Slavi.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Logan

Post autor: Logan »

W zasadzie to wystarczyła by mi ocena gwintu w moim... na zdjęciu widac kawałek i na całej długości jest taki sam...
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

W mojej "trójce" jest o wiele delikatniejszy (głębokość bruzd), tak sobie teraz myślę, że na zdjęciu będzie to słabo widać ze względu na tą właśnie "delikatność" :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Logan

Post autor: Logan »

Hmmm... No to może za wcześnie robiem szum... Faktem jest że gwint jest delikatny a do tego zupełnie inny niż w Harrym a jak usłyszałem że strzelano z mojego texa lotkami to się trochę przestraszyłem i stąd moje pytania...
Ale skoro tak to chyba nie mam się czym martwić... Pistolecik wcale tak nie szarpie i w moim odczuciu jest dość delikatny jak na sprężynkę. Jeszcze musze sprawdzić celność bo na razie nie miałem jak.
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Tak się zastanawiam czy nie warto założyć nowego forum...Tawerna Tex :D
Możecie mnie też doliczyć do szczęśliwych posiadaczy Texa 086! Stan kiepski ale jak na rocznik `77(mniej więcej) to i tak nieźle.
Prawdopodobnie nigdy nie "otwierany" a więc byłem pierwszym :) i o dziwo wszytko było pokryte cieniutką warstwą czarnego smaru. Sprężynka trochę wyboczona. Nie rozbierałem Texa całkowicie i nie wiem w jakim stanie jest uszczelka tłoka ale uszczelka lufy jest w stanie krytycznym (jest schowana w metalu, a powinna chyba nieco wystawać jak w hatsanie co nie? i w dodatku nadgryziona ). Potrzebuję informacji gdzie można zdobyć sprężynkę i uszczelki no i brakuje mi jeszcze muszki a raczej tego trójkątnego elementu który w niej siedział i spręzynki pod nim. Lufę i całą metalową "resztę" oczyściłem z rdzy i pomalowałem czarnym lakierem w sprayu. Plastikowe łoże mam zamiar potraktować papierami ściernymi wodnymi może uda się pozbyć rys(zajmują jakieś 25% jego powierzchni :P ) Aha, ten jak to nazwaliście "korek" służy u mnie jako wkrętak do regulacji szczerbinki :dokuczacz: .
Awatar użytkownika
Negza
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:53
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

@rayac
Potrzebuję informacji gdzie można zdobyć sprężynkę i uszczelki
Konceptus -uszczelka tłoka i sprężyna. Muszkę, to nie wiem. Chyba trzeba dorobić. Uszczelka lufy w moim TEXie była ze skóry. Nigdzie takich nie widziałem w sprzedaży. Może ta od Slavii by pasowała? Ja dorobiłem z twardej gumy.
-----------------------------------------------------------------------------------
Rozebrałem właśnie muszkę w swoim TEXie, bo były problemy z regulacją.
Jest zrobiona z blachy 2,5mm. W oryginale, ta krawędź zaznaczona strzałkami nie jest „zaostrzona” i ma oksydę. Myślę, że z dorobieniem takiego elementu nie będzie problemu.
Obrazek
H55, Slavia634, Иж-22 i inne tanie strzeladełka.
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

A ile może być wart taki Tex-ik?
Logan

Post autor: Logan »

Mój poszedł za 120 PLN. Chciałem więcej (150) ale poszedł w dobre ręce - dołączył do ładnej kolekcji więc nie było mi żal.
Awatar użytkownika
rayac
Posty: 135
Rejestracja: 19 wrz 2006, 9:30
Lokalizacja: Ryczów/ Kraków
Kontakt:

Post autor: rayac »

Ja powoli się zastanawiam nad sprzedażą Tex(y)...bo turczynka Hatsan się zrobiła zazdrosna o czechosłowaczkę... a mi przydałaby się kasa na okularki dla Hatsan ;P

Jeszcze się zastanowię ;)
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Witam

Odświerzę temat

Ja również posiadam Texa mod.3 w którym przydała by się wymiana uszczelki. Problem w tym że takich dedykowanych uszczelek już nigdzie nie ma.

Na oko jest to ta sama uszczelka co w slavii 630, na tłoku starego typu. (taka biała z dziurką na środku)
Sprawdzał ktoś czy pasuje? Na Alledrogo koszt takiej to 12zł
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Już ponad 5 lat temu
tomaschek30 pisze:Inaczej ma się sprawa z uszczelką tłoka i lufy, tutaj już trzeba kupować specjalnie przeznaczone do TEXów.
Pisz na PW do Alchemika albo Hogana (albo na odwrót) Na pewno coś wymyślą.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Mamutowicz pisze:Już ponad 5 lat temu
tomaschek30 pisze:Inaczej ma się sprawa z uszczelką tłoka i lufy, tutaj już trzeba kupować specjalnie przeznaczone do TEXów.
Pisz na PW do Alchemika albo Hogana (albo na odwrót) Na pewno coś wymyślą.
i tak będę musiał zrobić

Mea culpa, przeoczyłem tamte posty
ODPOWIEDZ