Obrazek

Gamo CF 30 GW pierwsze strzelanie...

Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

nooooooo.........zatkało mnie :zdziwko: U mnie całe projektowanie stanęło na tylnej zatyczce korpusu wiatrówki; jakoś muszę zrobić ten zaworek do gas struta tak, żeby był pod kątem i ominął sworzeń, który trzyma całą tylną zatyczkę korpusu :/ Nie wyobrażam sobie rozkręcania za każdym razem kiedy będę chcial mieć więcej lub mniej ciśnienia w tym ustrojstwie. Ale ten Twój projekcik nonono....zacny :) jak zrobię coś sensownego z moim sprzętem to też wrzucę fotki. Pozdrawiam!

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2009 18:51 ]
zapomniałem zapytać o ten spust....podasz jakiś przyblizony kosztorys?
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Na stronie, gdzie podałem link masz aktualną cenę spustu- przemnóż przez aktualny kurs dolara. Wysyłka była tania. Razem z wysyłką 34 usd. Mnie razem niecałe 100 zł wyszło.

Gas - strut nie jest pompowany!!! Można tylko zmniejszyć energię obcinając kawałek tłoczyska.

Wiesz - ja w sumie wszystko kupiłem i samodzielnie to tylko montaż... A Ty rozumiem sam chcesz robić, no to chyba ostatecznie mnie zatka ;-)
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

taki ze mnie domorosły Mc Gyver :) .....najlepiej czuję się jak dokonam czegoś własnym sumptem :) Tego pompowanego Gas struta podpatrzyłem na innym forum i oczka mi zaiskrzyły.....teraz to już jeden wielki pęd ku dokonaniu tego :) Myślę że wiedza jest najcenniejsza wtedy, kiedy jest przekazywana; jak dojdę do sensownych wniosków, na pewno podzielę sie nimi z Wami. A ten spust właśnie zamówiłem
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

No to czekam na efekty!
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

pytanko mam...a nawet dwa :) Jaki tłumik najlepiej podejdzie do tej wiatrówki i jak głęboko lufa wchodzi w niego? Zdjąłem tą plastikową muszkę i ukazał mi się taki widok; lufa ma 15mm średnicy, na końcu jest stoczona na 12mm , jakieś 2 cm muszę odciąć, bo jest tam frez.....zostaje okolo 3cm tego fi 12mm...jutro wrzucę fotki
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Moregun pisze:jakieś 2 cm muszę odciąć
Gamo ma czok w lufie?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

tam nie ma żadnego czoka...ja miałem na myśli lufę od zewnątrz :)
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
cruenzo
Posty: 17
Rejestracja: 28 wrz 2008, 14:08
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: cruenzo »

widzę że temat dolnonaciągowego gamonia ożył...podepnę się nieco pod wątek z następującym pytaniem: Czy macie jakieś patenty na montaż w Gamo CFX bipodu?
Odnoszę wrażenie, ze z racji dolnego naciągu może to być nieco skomplikowane.
Pozdroofka
Michał vel cruenzo
==
IŻ-61 puszkobójca
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

cruenzo pisze: Odnoszę wrażenie, ze z racji dolnego naciągu może to być nieco skomplikowane.
witaj! To żaden problem, podobnie jak w zwykłych łamankach. Ja do swojego projektu też przewidziałem bipod.....Uncle Mikes oczywiście:) W łożu w szczelinie, w której jest dźwignia naciągu wyfrezuję specjalne wpusty na elementy zatrzasku, a do bipodu trzeba zamontować zatrzask swojej konstrukcji.......jak będę wrzucał foty, to ten patencik też wrzucę :) Albo poprostu wiercisz otworek 3lub 4mm w miejscu, gdzie dźwignia nie sięga.......jak dla mnie to trochę za blisko środka
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Bipod na sprężynie sobie daruj, sensu to nie ma żadnego.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
cruenzo
Posty: 17
Rejestracja: 28 wrz 2008, 14:08
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: cruenzo »

Dlaczego nie ma sensu? jeśli chcę strzelać z pozycji leżącej to idealna sprawa, że o genialnym wyglądzie nie wspomnę 8)
A co do samego montażu tuż za dźwignią to też mi się wydaje że nie za szczęśliwe umiejscowienie ze względu na środek ciężkości
Pozdroofka
Michał vel cruenzo
==
IŻ-61 puszkobójca
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Bipod w wiatrówkach odrzutowych (w ramach analogii do bezodrzutowych ;) ) pogarsza celność. Bo tak.
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

cruenzo pisze:widzę że temat dolnonaciągowego gamonia ożył...
W sumie to chyba najdziwniejsze, że dopiero teraz...

Biorąc pod uwagę obecnie panujące ceny ciężko kupić coś tańszego ze stałą lufą i 16J, a do tego nie chińskiego i żeby drewienko było...

Nawet Hatsan tańszy o nieistotną przy tych kwotach różnicę...
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

witboj pisze:
cruenzo pisze:widzę że temat dolnonaciągowego gamonia ożył...
W sumie to chyba najdziwniejsze, że dopiero teraz...

Biorąc pod uwagę obecnie panujące ceny ciężko kupić coś tańszego ze stałą lufą i 16J, a do tego nie chińskiego i żeby drewienko było...

Nawet Hatsan tańszy o nieistotną przy tych kwotach różnicę...
już dwa razy zdarzyło mi się przerabiać z plastiku na drewienko....całkiem zacne sprzęciki wyszły....w kwestiach przerobek wewnetrznych debiutuję na swoim własnym sprzęciku, ale drewienko nie stanowi dla mnie żadnej tajemnicy :)))

[ Dodano: Sro 21 Paź, 2009 22:28 ]
Mein Gott pisze:Bipod w wiatrówkach odrzutowych (w ramach analogii do bezodrzutowych ;) ) pogarsza celność. Bo tak.
nie zgodzę sie z tym twierdzeniem....testowałem bipod na moim Gamo, jeszcze jak był w całości ze sprężyną......całkiem niezłe efekty to przyniosło. Rzadko strzelam z pozycji leżącej, ale fajnie wygląda to razem i czasami się przydaje :) ....takie moje skromne zdanie
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

fakt faktem nie strzelałem ze sprężyny z bipodu aby przekonać sie samemu jak jest na prawdę ale też nie mam powodu aby nie wierzyć komuś kto testował takie strzelanie i jednoznacznie stwierdził ze efekty są gorsze, a testowało już kilku.
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ