Obrazek

Gamo CF 30 GW pierwsze strzelanie...

ssjmar
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2008, 1:59
Lokalizacja: Dęblin\Pionki

Post autor: ssjmar »

A propos mojej niewiedzy to czy do rozkręcenia wiatrówki nadają się zwykłe klucze kupione w sklepie z narzędziami czy lepiej kupić zestaw (zapewne drogich) firmowych kluczy ?
pytane nr 2 Czy gdy rozkręcę wiatrówkę to nie zaczną z niej "wystrzeliwać' rozmaite śrubki, sprężynki i inne części ?

[ Dodano: Pią 18 Lip, 2008 22:37 ]
A oto wyniki mojego dzisiejszego strzelania na 10m pozycja stojąca bez podparcia
Ten najbardziej na prawo to pierwszy strzał, a te 2 po lewo to jeden z mojej winy (czułem jak ręka mi "leci" podczas strzału) a drugi to zagadka (może wina śrutu gamo rocket) bo przymierzyłem dobrze.
Obrazek
Wiem że strasznie sieje ale jak na 4 dni strzelania i około 300 wystrzelanych śrucin to chyba nie jest tak tragicznie, zawłaszcz że jestem po operacji zaćmy wrodzonej (usunięcie soczewki z oka) i noszę soczewki kontaktowe +13 dioptrii oraz mam jaskrę. Możecie zapytać dlaczego ktoś taki jak rwie się do strzelania. Odpowiem: A dlaczego nie ? Lubię to robić a fakt że z powodów zdrowotnych nigdy nie będę w tym świetny :nie: ale wcale mi tak bardzo nie przeszkadza. :)
GAMO CF 30
--=I believe I can fly, but I fear to try.=--
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Hejka tez mialem gamo i teraz kupuje je znowu ;) Dobrze wybrales :)
Co do rozkrecenia to co prawda mialem łamanca i tu opis takze jest do łamańca, ale z dolny naciągiem bedzie bardzo podobnie.

tu opis rozbiórki Gamo Huntera.
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo

Jedyne na co musisz uwazac to sprezyna główna która moze wyskoczyc z naprawde sporą energią, ale ja robilem tak ze na stole kladlem podkladkę o średnicy jakiś 20mm i na tej podkladce kladlem korek (czyli element widoczny w środku korpusu, od strony szczelca, trzymajacy sprezyne na miejscu) i przyciskalem tak mocno aby przeciwstawić się sile spręzyny i bolec wypychalem malym śrubokrecikiem ;)

Ps. Dobrze jest zrobić sobie ściskacz, jesli czesto bedziesz rozbierał sprzet
Tu ładnie widac o co chodzi: http://www.juracz.za.pl/

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
ssjmar
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2008, 1:59
Lokalizacja: Dęblin\Pionki

Post autor: ssjmar »

4 dni temu (w niedzielę) zaliczyłem pierwszą nieprzyjemną przygodę z moją CF-ką, a dokładniej po 6 dniach użytkowana (około 420-450 wystrzelonych śrucin) karabinek "rozsypał' mi się w rękach :!: :/ (przy naciągani sprężyny "puściła" śruba ta za spustem bliżej stopki i cały mechanizm dosłownie wyskoczył z łożą). Defekt niby niewielki ale oprócz tego zacząłem czuć "luzy" na sprężynie od naciągu. Nie jestem jakoś szczególnie utalentowany jeśli chodzi o mechanikę więc postanowiłem skorzystać z gwarancji. Na drugi dzień zapakowałem moją "giwerę", po czym wsiadłem w pociąg zmierzający w kierunku stolicy. Gdy dotarłem na miejsce wyjaśniłem ludziom z "Kalibra" co jest 'nie tak" i tu miłe zaskoczenie, od razu po tym pewien miły pan w średnim wieku wskazując mi wygodną sofę poprosił bym "chwilę" ( trwającą coś około 30min.) poczekał. Wziąłem więc do ręki katalog S&W i rozsiadłem się wygodnie na wskazanej sofie. Po upływie tych 30min. dostałem do ręki naprawiony i przesmarowany karabinek plus 3 firmowe smycze i długopisy jak wyraził się jeden ze sprzedawców "Za drogę" Oraz zapewnienie że "gdy coś się działo w przyszłości" to można do nich "walić" bez oporów.
Po tym zapewnieniu mam wątpliwości czy opłaca mi się "oddać' mój sprzęt komuś do przeróbki ( założenie PET-a, uszczelki zepto, nowej sprężyny itp.) i stracić gwarancję.
Czy ktoś może mi powiedzieć co lepsze gwarancja na 12 mies. czy tuning ???
GAMO CF 30
--=I believe I can fly, but I fear to try.=--
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

No powiem ci tak , może BSA ciut rózni sie od Gamonia - ale tylko ciut. Swojego czasu nie czytając jeszcze forum , udałem się do sklepu we Wrocławiu na M.... celem wymiany sprężynki w moim Lightningu XL . Po paru minutach rozmowy , wróciłem do domu powiedziałem sobie , że nigdy nie oddam sprzetu do sklepu na naprawę . może TWÓJ sklepik jest The Best, ale zdaj się na wiedzę kolegów na forum , oni naprawdę się znaja na tym :) . Myśle , że wprzyszłosci pomoc uzyskasz szybciej na forum . :D. tuning poprawi wszystkie parametry- spróbuj.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

ssjmar pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć co lepsze gwarancja na 12 mies. czy tuning ???
Jak masz takie luksusy na gwarancji, to ja bym dla samej sofy z nich nie rezygnował ;).
A poważniej: Wypadek który Ci się zdarzył podejrzewam był sporadyczny, a problem został zażegnany. Więc w mojej opinii: postrzelaj ten roczek gwarancyjny z takiej wersji jak masz, rozszerz swoją wiedzę i umiejętności, a po tymże roku... hulaj dusza :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Witam,
Mam Gamo CFX, w zasadzie różnica między nimi to drewniana osada i port ładowania (dziwne że w Twoim CF30 coś "szwankuje", kop ?... :hm: )- w kalibrze nie ma problemu z "przeglądem zerowym"- jeżeli niczego nie uszkodzisz- możesz sam rozebrać karabinek na gwarancji ( nie wierzyłem aż mnie nie oświecili bardziej doświadczeni w branży wiatrówek koledzy z forum i rusznikarz z kalibra :P ) Do oddzielenia osady od systemu nowych Gamo potrzebny Ci będzie śrubokręt "torx", albo odpowiednio przerobiony zwykły prosty. Inaczej objedziesz śruby...
Sprężyna "główna" nie wystrzeli jak to pisali koledzy wcześniej, bo ma zbyt mały naciąg wstępny przy długości około 30cm.

tutaj masz kilka info o mojej zabawce, improwizację rozwiązania problemu brzęczącej sprężyny itd...

http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=3905
Gamo CFX
MICHU XX
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:43

GAMO CF 30

Post autor: MICHU XX »

witam ,ja posiadam od 11 lat gamonia model cf 20 , jest to pra ktycznie to samo cf 30 ,rozni sie podobno jedynie szyna pod celownik , fabrycznie byl rzeczywiscie mocno narowisty i niecelny , ciezko bylo z niego trafic w puszke od browarka z 25 m .pobawilem sie troche w majsterkowicza , tzn mocno dociazylem kolbe ,zalozylem dociaznik lufy , wymienilem prowadnice na ertalitowa z tego co pamietam dlug 13 cm ,niestety zbyt luzno spasowana , zmieczylem spust doslownie na musniecie i efekt przerosl moje oczekiwania , wiatrowka stala sie piekielnie celna z 30 -40 m(z podporki) stracam powtarzalnie kapsle od butelek pet . wiatrowka strzela o wiele ciszej i ma bardzo delikatnego kopniaczka porownywalnego do slavi 634 5,5 (przesmarowanej i z wymieniona prowadnica ) - wiem bo tez takowa posiadam .jedyny minus ze zrobila sie dosc ciezkawa . calosc z vomzem 8x56 na pewno przekracza 5 kg . uwazam ,ze to dobry i trwaly karabinek.-moj staruszek wyplul juz lekko kila- kilkanascie tysiecy srutow na oryginalnej i wciaz bardzo mocnej sprezynie, jednie co bylo wymieniane to uszczelka tłoka , a tak to zero awarii . poczatkowo bylem tez mocno sfustrowany jego celnoscia , jezeli nie chcesz bawic sie w takie przerobki , a chcesz miec celny karabinek to wyciagnij ciezarek ktory jest na sprezynie . stracisz ok 50 % mocy , ale na 30 m bedziesz trafial w co chcesz , kopa nawet nie zauwazysz .celnosc,moc i kultura pracy jak w slavi 631 - miodzio
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

witam! od ponad roku jestem posiadaczem (zadowolonym) wiatrówki Gamo CF30. Uważam że to dobry sprzęcik, celność wypraktykowałem na niej dość dobrze, teraz, kiedy gwarancja dobiegła końca chcę dokonać kilku przeróbek. Zacznę od osady, bedzie to taktyczna osadka z kolorowego laminatu (koloru jeszcze nie wybrałem) do tego chcę założyć bipod.Chcę zlikwidować plastikową muszkę wraz z zatrzaskiem dźwigni naciągu, skrócić dźwignię i dorobić nowy zatrzask. Mam również w planie kilka "ulepszeń" wewnętrznych, m.in; wymiana sprężyny na gazową(w toku) .......i to tyle co wiem na ten temat, reszty chcę sie dowiedzieć od Was :) Co zrobić żeby zmiękczyć spust i jak przetoczyć końcówkę lufy zeby byla celniejsza? Chodzi mi o jakiś szkic z wymiarami i ew. kątami. inny temat stanowi wymiana uszczelki....spotykałem zazwyczaj uszczelki zrobione z grubej skóry, były niezniszczalne i mocowane do tłoka za pomocą śrubki.....w moim sprzęciku trochę to chińszczyzną pachnie; uszczelka jest z tworzywa, dość twarda, ma kilka rys, i jest zamocowana na stałe; końcówka tłoka jest zaciśnięta na metalowym elemencie trzymającym uszczelkę.....wie ktoś jak to ugryźć żeby wymienić ta uszczelkę? Trochę dużo pytań....wiem ;( ale może ktoś z Was wie jak rozwiązać te problemy bez wysyłania sprzętu do serwisu? Pozdrawiam! Marcin
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

korony nie ruszaj bo..po co? Uszczelka zaś nie jest zamocowana na stałe, trzeba ja nieco podważyć śrubokrętem i zejdzie bez problemu. Polecam uszczelkę od AirArmsa TX200-jest identyczna i bardziej elastyczna. Cale zestawy tuningowe wraz z uszczelką Zepto możesz kupić u Hogana (prowadnice+sprężyna+uszczelka+smar). Ze spustem niewiele zrobisz, można osłabić sprężynkę języka spustowego, wypolerować zapadki i przesmarować, wyregulujesz też drogę drugiego stopnia wkręcając nieco dłuższa śrubkę do regulacji ale uważaj aby nie przesadzić ( jest pod spodem mechanizmu spustowego).
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

Dzięki za odzew! Nie łap się tylko za głowę....będą kolejne pytania :) kto to jest Hogan i jak go znaleźć? I rozumiem że pisząc "korona" masz na mysli to co ja umownie nazwalem końcówką lufy? Dlaczego uważasz że nie warto tego ruszać? Dowiedziałem się że warto coś takiego zrobić celem poprawienia celności. Fakt jest faktem że jeszcze nie zdjąłem tej plastikowej muszki, która to stanowi również "koronę", ale jak już ją zdejmę i będzie "kuku" to chciałbym to zrobić.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

tak to właśnie korona, skoro celność jest na dobrym poziomie ja bym nie ruszał. Muszkę zdejmiesz podgrzewając cały plastik, z oporem ale zejdzie. Wysyłam PW.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

dzięki :) Cały problem w tym że nie wiem co jest pod plastikiem....myślisz że nie trzeba będzie tego ruszać?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jak zdejmiesz plastik to końcówka lufy powinna być frezowana, bez muszki wygląda raczej nie wyjściowo ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

no to już wiem więcej :) czyli bedzie cięcie, albo jakiś tłumiczek :)
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Wow! Wreszcie ktoś napisał coś o Gamo! Sam niedawno kupiłem Gamo Stutzen - to przerobiona wersja Gamo CF-30 więc sprzęt od technicznej strony bardzo zbliżony.

Gas -struta ze Stanów już mam - leży i czeka na wiosnę :-)
http://www.pyramydair.com/s/a/Air_Ventu ... ifles/2103


W tej chwili jest zrobiony na tip-top na tradycyjnej sprężynie. Tzn. jest dorobiona nowa prowadnica, podwójny ślizg na tłoku z samosmarnego ertalitu no i dorobiony kapelusz (wizyta u Senia). Strzela 252 m/s na Expresie +/- 1,5 m/s na pudełkowym śrucie. U mnie przeznaczenie karabinka to rekreacyjna maczówka (strzelam ze stojącej do tarczy PPn10) na zimę i tylko otwarte!

Co do uszczelki tłoka jak najbardziej demontowalna - jak poprzednicy napisali. Nie miałem żadnych problemów. Ja stosuje oryginał Gamo - nie widzę wad tej uszczelki, Senio twierdzi to samo. Wg. niego jest o wiele wytrzymalsza niż Zepto.

Co do spustu - lepszego rozwiązania nie znajdziesz, wysyła do Polski, po tygodniu było:

http://www.charliedatuna.com/

Jest zamontowane i spust działa leciutko jak Record z HW (dochodzi dodatkowa regulacja drugiej drogi :-) )


Sprawdź, czy przednia śruba spustu ma podkładkę bo jak nie to za mocno dokręcona wyrywa drewienko.

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2009 14:02 ]
Jeszcze dwa przydatne przy robiórce linki (jest praktycznie tak samo w CF-30):

http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo


http://gamo.com/collage/images/potter/t ... BCF-30.pdf


Pomysł na przerobienie dźwigni nąciągu:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=59098&start=0
ODPOWIEDZ