Obrazek

Obcinanie lufy HW80

zbiho
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2018, 20:35

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: zbiho »

Obrazek niczego nie dowodzi, zmierzyłem i otwór jest 3.15 a cal .22.
albo Niemiec wymienił lufę, w co raczej nie wierzę, albo Adrian ma rację.
A i tak z wymiany kicha bo się zagapiłem na eGUN i ktoś mi lufę zwinął.
Dyskusja straciła dalszy sens, chyba że teoretyczny.
Awatar użytkownika
adrian978
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2015, 22:47
Lokalizacja: Leeds

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: adrian978 »

W Hw80 transfer port ma ta sama średnicę dla 4.5mm i 5.5mm.
zbiho
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2018, 20:35

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: zbiho »

Powstał teraz następny dylemat; skoro Hogan napisał że 5,5 ma mieć większy otwór to może należy rozwiercić.
Wiatrówka kupiona w niemieckim limicie więc średnica mała wystarczała, jeżeli chcę zwiększyć energię do 16 Juli to może większy transferport byłby wskazany?
Awatar użytkownika
adrian978
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2015, 22:47
Lokalizacja: Leeds

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: adrian978 »

To jest normalna średnica portu w HW80 i spokojnie da rade w limicie. Nie można zmieniać jednego ze składników zoptymalizowanego systemu bo całość przestanie pracować jak należny.
Jeśli chcesz coś w nim poprawić to wyślij np. do Hogana .
zbiho
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2018, 20:35

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: zbiho »

Czyli coś jednak się poprawić da, tylko nie tykać samemu.. a dlaczegonie?
System nie jest optymalny bo nie uwierzę że dla 4,5mm i 5,5mm transferport ma być taki sam, no może do 7,5 Jula.
Awatar użytkownika
adrian978
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2015, 22:47
Lokalizacja: Leeds

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: adrian978 »

Wierzyc można w co się chce, krasnoludki, Świętego Mikołaja itd. Fakty są takie ze HW80 z tp 3.15mm spokojnie dmucha 21J w kal. 5.5mm .
Tak jak napisałem wcześniej Hw80 w limicie to średni pomysł, wymaga bardzo dużej ingerencji w system(koszt) żeby uzyskać zadowalający cykl strzału. No i najważniejsze to wiedza i doświadczenie bo jeśli zaczniesz coś zmieniać bo wierzysz lub wydaje ci się, to raczej na pewno popsujesz sobie wiatrówkę . Wyślij do konkretnego, polecanego na forum speca i zaoszczędź sobie stresu i pieniędzy.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: Qbuś »

:hm: Przecież możesz grzebać sam (nikt ci nie zabrania :lol: ), tylko, przez "tyle lat" już wszystkie możliwe "usprawnienia" zostały przetestowane i sprawdzone niejednokrotnie, stąd te "optymalne" rozwiązania się biorą. Pamiętaj, niektóre zmiany są nieodwracalne (albo sporym kosztem). Sprzęt zepsuć łatwo, ale naprawić już nie 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
zbiho
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2018, 20:35

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: zbiho »

Czyli nie dowiem się na forum co mam zrobić? :nie: Odesłać do specjalisty to każdy potrafi a doradzić to nie, nikt nie chce zdradzić tajemnic, przecież nie święci garnki lepią i z jakim takim pojęciem można sobie coś w swojej wiatrówce udoskonalić, jak się nie ma kasy na fachowca a pilnik się w ręce jeszcze trzyma równo. :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: kamazek »

Jak masz pilnik, to mam dla Ciebie propozycję :)
Rozwierć transfer port na np. 6 mm, nagwintuj go. Wkręcaj w ten otwór nagwintowane tulejki z rożnymi otworami i ustal na którym karabinek pracuje "najmiodniej"
Rozwiązanie tanie, wystarczy mieć chrono, wiertarkę, odpowiedni gwintownik i narzynkę oraz kilka precyzyjnych wierteł o rożnych średnicach.
I koniecznie opisz te przeróbki w odpowiednim dziale, aby inni tez mogli tak poprzerabiać swoje dmuchawki :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: rokasa58 »

Jak chcesz sam,to nie ma problemu,potrzebne:
-sprężyna,pisałeś że masz w limicie 7,5 - kupisz W AK.. lub w Superwiatrówkach, powinna pasować od HW 35,ale od HW 97 też może być,dasz grubszego peta.
-wałek poliamidowy z dodatkiem molibdenu Fi -32 L-0,3m na prowadnicę i kapelusz, a nie zapomnij dać podkładkę pomiędzy kapelusz a peta.
-tokarka
-chrono
-uszczelka tłoka
-smar
Na początek zrób napięcie wstępne ok 4-5 cm i jak będziesz miał limit to ok. jak nie, to albo ucinasz sprężynę,lub rozwiercasz wylot z cylindra.Roboty jest na dzień lub dwa, a wysyłając np. do Eresa masz za trzy stówki temat ogarnięty.
To tyle, daj znać co z tego wyszło :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: rokasa58 »

@ kamazek- dobre, też o tym pomyślałem.Jak kupiłem LGU to miał TP 4,2 mm i paskudnie strzelał,teraz ma 3mm i jest miód
zbiho
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2018, 20:35

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: zbiho »

No i takie odpowiedzi to rozumiem, roboty na dwa dni to chcem, sprężynę już kupiłem,niestety u oszołoma od kulistych sprężyn, wymieniłem,prowadnica też wytoczona, kapelusz i podkładka też zrobiona,peta też wsadziłem, łożysko oporowe włożone, uszczelka tłoka kupiona u Eresa. ńapięcie wstępne 4cm, czekam na dostawę chrono ale limit jest przez porównanie z inną w limicie.
Intryguje mnie ten transferport.
Rokasa zmniejszył TP i pomogło więc może nie będę go rozwiercał.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: rokasa58 »

Ale rokasa miał kaliber.177 a TP 4,2mm i z tego powodu powietrze "uciekało" za szybko z cylindra i energia była tylko 12,5J.
Po zwężeniu energia podniosła się do 13,5J, a po zamontowaniu nowego seta napędowego mam 15,7J na exact 0,55g.
zbiho
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2018, 20:35

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: zbiho »

Rokasa, czy to zadziała w drugą stronę? skoro mam teraz 3,15 otwór to może jest za mało powietrza do cal .22 i trzeba powiększyć.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Obcinanie lufy HW80

Post autor: rokasa58 »

Jak na chrono jest 16,99J,to bym nic nie robił :D
ODPOWIEDZ