Obrazek

Regulator i inne w aa400 clasic

Awatar użytkownika
SZCZOTA1
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2013, 19:51
Lokalizacja: Wawa

Regulator i inne w aa400 clasic

Post autor: SZCZOTA1 »

Witam Kolegów.
Chciałbym założyć w swojej kochanej kilka dodatkowych elementów typu regler może separator it. Co prawda jestem manualny ale wolałbym żeby te operację wykonał ktoś kto zna się na rzeczy, i tu moje pytanie czy może kogoś polecacie do takiej operacji.
Pozdrawiam. :hm:
Kto mieczem walczy, ten od miecza ginie.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

a może zamiast dofinansowywać s400, kupić coś półkę wyżej, co ma już fabrycznie założony regulator :hm:
Awatar użytkownika
SZCZOTA1
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2013, 19:51
Lokalizacja: Wawa

Post autor: SZCZOTA1 »

Nie stety ze względu na sprawy osobiste muszę zostać przy tym co mam. Tylko modyfikacja.
Kto mieczem walczy, ten od miecza ginie.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

ja to rozumiem, chciałem zwrócić Ci tylko uwagę, że czasem nie warto bawić się w przeróbki bo koszty wszelkich dodatków niejednokrotnie podwajają wartość karabinka, a czasem nawet przewyższają. Jak to się później wszystko razem zliczy to wychodzi, że można mieć sprzęt z półki wyżej z fabrycznymi dodatkami ;)
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

jak mimut. Też uważam, że przy S400 szkoda się tak bawić. I bez regulatora jest ok, a pieniążki lepiej odkładać na coś lepszego :)
Ja sobie jedynie dokupiłem tłumik, bo chciałem ;)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Chłopaki mają rację.. Najgorsze w tym jest, że potem przy odsprzedaży nikt Ci nie da więcej za karabinek z przeróbkami.. więc lepiej odsprzedać "golca" i dołożyć oszczędzone zasqrniaki do czegoś lepszego.
Moim zdaniem w S400 separator jest jak chromowana nakładka Fi80 na wydech do trabanta..
Jak Wojtek pisał - załóż tłumik - wyciszysz strzał i może trochę ustabilizujesz lot śrutu..
A na razie to bym trenował, odmawiał sobie co trzeciego piwa (co drugie to masochizm) i zapowiedział rodzinie że w te święta skarpeta przyjmuje tylko koperty.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
SZCZOTA1
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2013, 19:51
Lokalizacja: Wawa

Post autor: SZCZOTA1 »

Hmmmm :/ tak Piotrek chyba masz rację trzeba poskładać trochę dudków i po nowym godu zakupić jakąś proteze. ;)
No ale mimo wszystko znacie kogoś kto dobrze serwisuje PCP.
Kto mieczem walczy, ten od miecza ginie.
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

Dawno tu nie zaglądałem i czas nadrobić zaległości.
Kolega pyta się o S400, który jest jednym z najlepszych karabinków w swojej cenie. Powiem więcej - nie kupi się niczego lepszego nawet dodając dodatkowe koszta modyfikacji.
Mamutowicz pisze:Moim zdaniem w S400 separator jest jak chromowana nakładka Fi80 na wydech do trabanta.
Bez urazy, ale kolega chyba nie wie co pisze. Strzelałem z S400 przez 8 lat. Karabinek przeszedł nieco modyfikacji (regulator, nowa osada z palmrestem i dopasowaną stopką, płaszcz lufy z mikro-tłumikiem, mechanizm spustowy). Koszt przeróbek wyniósł mnie ok 1000-1200zł. Nie mało, ale dzięki temu miałem karabinek, niczym nie odbiegający od topowych sprzętów typu Steyr, Walther czy inne HW.
Z pomocą tego karabinka wystrzelałem wiele cennych trofeów, a niektóre z nich byłe dość poważne.
Od roku strzelam ze Steyra (prezent od małżonki :D ) i aby uzyskać z niego porównywalne wyniki do starej dobrej S400, również musiałem w niego doinwestować na modyfikacje.
Zawsze trzeba pamiętać podstawową zasadę, że dobrze przygotowany karabinek to tylko cześć sukcesu. Gros to umiejętności strzelca, doskonałe obycie się z posiadanym sprzętem i wiedza.

Tak więc od siebie Szanowny Kolego Arkadiuszu - rób śmiało modyfikacje, a nie będziesz żałował. Na początek regulator - polecam produkt kolegi z forum iweb Kuffel22 ( tutaj jest jego strona).
Co do separatora, to już nie jest tak prosto - musi być bardzo precyzyjnie wykonany, a takie konstrukcje są faktycznie drogie (np. produkcji Rowan Engineering )
Generalnie, tak jak przedmówcy sugerowali, w zupełności wystarczy mikro-tłumik, który bez problemu zamówisz u naszych rodzimych producentów.
A jak załapiesz bakcyla modyfikacji to z czasem dojdziesz do tego co ja ze swoim starym dobrym S400:
Obrazek
Ale to już inna historia :) .
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

maszotTC pisze:[...]
Mamutowicz pisze:Moim zdaniem w S400 separator jest jak chromowana nakładka Fi80 na wydech do trabanta.
Bez urazy, ale kolega chyba nie wie co pisze. [...]
Chyba jednak wie.. :D
Jak napisałeś wszystkie poprawki wyniosły więcej niż karabinek jest wart.
Sam separator nic nie zrobi prócz tunningu wizualnego.
Jak nakładka w trabancie.
No, ale jeśli w trabancie zmienić też silnik i zawieszenie że o elektryce nie wspomnę - to wtedy jak najbardziej - konkretny wydech będzie miał racje bytu..
8)
Dytka:
Oczywiście nie neguję tuningowania sprzętu jako takiego.. tylko jeśli rozważać to od strony ekonomicznej: " nie mogę sobie (na razie) pozwolić na lepszy, więc poprawię gorszy" - trzeba się zastanowić czy jest sens wywalać kasę, bo moim zdaniem lepiej odłożyć, i kupić coś lepszego niż inwestować kasę której się nie odzyska.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
St g Mechanik
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 174
Rejestracja: 24 gru 2016, 13:45

Re: Regulator i inne w aa400 clasic

Post autor: St g Mechanik »

Zapewne temat już trochę przebrzmiały , ale pozwolę sobie wtrącić taką uwagę . Kiedyś zawodniczo uprawiałem łucznictwo i też goniłem za króliczkiem. Wymieniałem PSE na Hoyta Hoyta na Bowtecha itd .Spusty celowniki stabilizatory i wniosek był taki że stary dopracowany był najlepszy .Dobrze dopasowany i doinwestowany sprzęt nie zawsze z najwyższej półki może lepiej się sprawiać niż cudo techniki które ni jak nam nie pasuje .Dlatego kolego jeżeli wola to zakładaj regulator i ciesz się poprawą pracy karabinka .O zaletach tegoż nie ma co się rozpisywać .:-))
Awatar użytkownika
x_Janusz
Posty: 38
Rejestracja: 29 kwie 2020, 10:14

Re: Regulator i inne w aa400 clasic

Post autor: x_Janusz »

Odświeżam temat. Naczytałem się już sporo, ale i tak mam pytanie do Szacownego Grona. Otóż korci mnie AA S400. Mętlik mam już w głowie od proponowanych (lub nie) modyfikacji. Interesuje mnie ten model do rekreacyjnej zabawy na różnych dystansach (do 100metrów, bo tyle mam koło domu). Strzelanie tarczowe i jakieś kapsle, krążki, zapałki itp. Miejsca na butle mam tyle, że mógłbym mieć magazyn. Jakie modyfikacje polecacie? Czy potrzebuję regulatora do takiej zabawy? W jednym ze sklepów oferują kilka stopni poprawek: przegląd zerowy, modyfikacje podstawowe i masters. Co mi się przyda, a co jest zbędne w moim przypadku?
AA Tx200 (Senio)+Bushnell, AA S400F Classic (SW)+DOT
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Regulator i inne w aa400 clasic

Post autor: Mamutowicz »

Powiem tak - Mialem Daystate Regal - też bez rega. Super mi się z niego strzelało, tyle że musiałem pilnować ciśnienia, bo przy zbyt wysoki i zbyt niskim miał wahania prędkości.
Jak głupi go sprzedałem i zamieniłem na RN10 po modyfikacjach, z regiem i ergonomiczną osadą..
Dupa jak cholera.
Nie że niecelny, ale cała radocha se strzelania poszła się paść.
S400 spokojnie ci wystarczy nawet bez rega.
Do rekreacji - jak najbardziej.
Nawet do zawodów, ale wtedy musisz zrobić na chrono całą charakterystykę - czyli nabić kartusz a potem wystrzelić z karabinka ok 100 peletek przez chrono, zapisując wyniki.
Jak dowiesz się przy jakim ciśnieniu zaczyna się robić płasko - zapamiętaj i tylko do tej wartości nabijaj kartusz.
Ja tak zrobiłem, i przy nawet dość krótkim kartuszu miałem ok 80 stabilnych strzałów.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Regulator i inne w aa400 clasic

Post autor: rokasa58 »

krótkim kartuszu miałem ok 80 stabilnych strzałów.
W S 400 z regiem miałem ok 95-100
Awatar użytkownika
x_Janusz
Posty: 38
Rejestracja: 29 kwie 2020, 10:14

Re: Regulator i inne w aa400 clasic

Post autor: x_Janusz »

No i tyle chciałem wiedzieć. Dzięki. Rega zawsze można za jakiś czas dołożyć.
AA Tx200 (Senio)+Bushnell, AA S400F Classic (SW)+DOT
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Regulator i inne w aa400 clasic

Post autor: rokasa58 »

Jak już kupisz,rozbierz (olać gwarancje i tak nie ma plomb ) i
- wyczyść sworzeń po którym biega zbijak
- kropla oleju i wytrzeć do sucha
- sam zbijak ma wewnątrz wkładkę z teflonu -ma chodzić na sucho
- polerka sprężyny zbijaka (fabrycznie jest chropowata)
Po tych zabiegach będzie jeszcze przyjemniej.
ODPOWIEDZ