Obrazek

AA EV2

Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: AA EV2

Post autor: Zagorek »

Temat stary ale dla mnie stał się aktualny :D Jest taki dokładnie jak na zdjęciach, zajebiście składny i nawet ładny jak ja nie lubię "protezowatych" to ten mi się bardzo podoba. Waga z optyką ponad 5 kg i to mi pasuje, bardzo duża możliwość regulacji i po kilku chwilach jest super. W każdym karabinku jaki do tej pory posiadałem czy testowałem miałem problem ze zbyt bliskim spustem a tu odsunąłem ile chciałem i gitarra. Zdążyłem tylko strzelić "0" i na 26 m jedna dziurka. Wiem, że to nie dystans na testy ale po zmianie śrutu na różne wypusty, matryce JSB i Ekspress-a pięć strzałów wystarczy aby dopasował się do lufy nie ma różnicy w skupieniu. Jak podobnie będzie na 42 m nie będzie upierdliwego dobierania. Jutro jak pogoda pozwoli strzelam trajektorię i sprawdzę skupienia.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
adrian978
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2015, 22:47
Lokalizacja: Leeds

Re: AA EV2

Post autor: adrian978 »

Jeden z najlepszych karabinków , w Polsce mało popularny, za to w Anglii trzeba się naczekać żeby się jakiś pojawił na sprzedaż. Osobiście miałem 2 sztuki , żadna nie miała problemu ze śrutem, JSB latał dobrze niezależnie od matrycy . Co do skupienia na 42m to będziesz miał takie jakie ty jesteś w stanie zrobić . Jeśli masz seryjny regulator to serwis co 2 lata ( nie rega tylko wymiana oringow ) jeśli masz zmodyfikowana obudowę rega to spokój na lata.
P.S.
Uwolnij lufę tzn. albo wyciągnij śrubkę (ta miedzy separatorem a wskaźnikiem wiatru) albo ściągnij całkiem separator .
Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: AA EV2

Post autor: Zagorek »

W Polsce też rzadko się trafia a polowałem od roku i trafiły się na raz dwa tylko jeden cena gruuuuuuuuuuuba. Ten jest od pewniaka, po pełnym przeglądzie, polerki, uszczelki itp. porobione 100 śrutów temu :) Regulator oryginał i po odebraniu sprawdzone wszystko u zaufanego serwisanta. Mała prędkość bo ustawiona na 238 m/s ale na express-ie podniosłem na 239 m/s na exact. Lufa uwolniona a oryginalny separator pójdzie na zmianę otworów wylotowych.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
adrian978
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2015, 22:47
Lokalizacja: Leeds

Re: AA EV2

Post autor: adrian978 »

Na początku bawiłem się w ustawianie separatora ale w końcu go ściągnąłem i strzelałem z gola lufa. Troche dziwnie wygląda bo kartusz dłuższy od lufy ale przynajmniej się lufa o glebę nie zahaczy :) .
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: AA EV2

Post autor: Zagorek »

Wystarczy niewielka poprawka oryginalnego separatora i jest spoko chociaż trzeba potem anodowanie robić i to większy problem. Najpierw strzelę z oryginałem i zobaczę czy w ogóle ruszać.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
adrian978
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2015, 22:47
Lokalizacja: Leeds

Re: AA EV2

Post autor: adrian978 »

Nie wydaje mi się ze otworki mogą coś zmienić, w separatorach chodzi o odległość stożka od korony (odcięcie gazów podążających za śrutem ), w ev2 separator w fabrycznym położeniu to tylko biżuteria i zabezpieczenie lufy. Spróbuj postrzelać z separatorem dociśniętym do lufy lub bez niego , u mnie te wersje działały najlepiej ale ze względu na to, ze nie lobię mieć nic na lufie : ) to separator skończył w szufladzie.
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: AA EV2

Post autor: mironTG »

Miał być mój, nie wyrobiłem się z kasiorką. Zacny karabinek i znany z torów. Co do nudy ze strzelania z niego to niestety prawda...……………… zawsze trafia. Ja z mojego HW 97 strzelam do kapsli na 50m jak nie ma wiatru to praktycznie nie mam pudeł. To też już nudne. Kubek emaliowany 1/2L na około 85-90m średnio 8/10 czasami gorzej :lol: Gratki za zakup dobrego i celnego sprzętu.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: AA EV2

Post autor: Zagorek »

Właśnie strzeliłem wstępnie skrajne dystanse HFT. Jest rewelacja. Na 42 m wprawdzie nie jedna dziurka ale wiało więc wychodziła kreska :lol: Strzeliłem również serię stojaków na 18, 32 i 39 m i jest lepiej niż dobrze z ułożeniem, stabilnością itp. Super :D
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
ODPOWIEDZ