Obrazek

IZH 61

bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Dziękuję już mam własnego iżyka 61. :lol: rotfl :lol:

Co do rasowania
http://www.fortunecity.com/olympia/kick ... 60ind.html
Tu jest "izh 62" i wyciąga ponoć 200m/s. Wprawdzie to przeróbka 60'tki ale mniemam że 61 też się uda udoskonalić.
Średnica zewnętrzna cylindra to 29mm.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-10-03, 20:00 ]
Jestem tyko ciekaw jak można pisać o celności - skupieniu karabinka, nie strzelając z imadła?
Chyba że wszyscy tu tacy dobrzy w te klocki ?? :brawo:
I jeszcze jedno - czy strzelał ktoś z takiego totalnie przerobionego? Mam na myśli oewę, zepto, pet, ucięcie i korona lufy, dociążenie, podkładki ślizgowe itp...... :szok:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

bobby4 pisze:Jestem tyko ciekaw jak można pisać o celności - skupieniu karabinka, nie strzelając z imadła?
Chyba że wszyscy tu tacy dobrzy w te klocki ?? :brawo:
I jeszcze jedno - czy strzelał ktoś z takiego totalnie przerobionego? Mam na myśli otewę, zepto, pet, ucięcie i korona lufy, dociążenie, podkładki ślizgowe itp...... :szok:
miałem nic już nie piosać ale.....na strzelnicę też zabierzesz ze sobą imadło aby strzelać celnie :?: chodzi o to żeby wziąć karabinek do ręki i strzelać z w miarę dobrym skupieniem a nie łazić z imadłem :) są karabinki które strzelają bardzo celnie, mniej celnie i niecelnie niestety...co do przeróbek które wymieniłeś to nic nie wiem aby ktoś tak przerabiał tego Iża :) opisz wrażenia i wżuć jakiś test skupienia :)
AA TX200 HC
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Więc to subiektywna ocena celności karabinka - gdyż nie wyklucza błędu strzelca. :]
Z imadłem nie będę chodził ale przynajmniej wiedziałbym na co stać karabinek. :]
Porównywałeś więc nie przerobionego iża z hatsanem po przeróbkach???? :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

porównywaliśmy go do Hatsana po przeróbkach i drugi egzemplarz przed przeróbkami, porównywany był także do Slavi nie poprawianej i do Iża MP512M z pudła-niestety nie wypadł najlepiej no ale prubuj może coś z niego wyciśniesz :)
AA TX200 HC
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Będę próbował i z założenia wszystko powinno się udać.......
Potrzebuję wymiary cylindra do 55'tki - jest taka na alledrą ale koleś mi nie napisał jeszcze wymiarów. Konkretnie chodzi mi o śr zewnętrzną i wewnętrzną, skok tłoka, długość bez uchwytu lufy.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-10-04, 20:54 ]
Katastrofa :| 55'tka ma śr zewnętrzną 31,5 mm a potrzebuję cylinder 29mm.
Ciekawe od czego będzie pasowało - może od Huntera ? :stres:

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-10-06, 13:04 ]
Jeżeli ktoś z was ma hunterka niech zmierzy dla mnie średnicę zewnętrzną cylindra.... :zalamka:

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-10-15, 00:23 ]
Mam problem z wyjęciem cylindra z tego plastiku!!!
Czy jest na to jakiś patent?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-10-26, 19:04 ]
Cylinder już mam, tłok w drodze. Jeszcze zestaw od Hogana i będę musiał to wszysko poskładać :hm:
Jakoś...


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacek_gda
Posty: 28
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

Aktualnie posiadacze IZH-61 na Tawernie

Post autor: jacek_gda »

Witam. Czy aktualnie którykolwiek z użytkowników forum jest w posiadaniu sprawnego IZH-61 ? Chciałbym powymieniać się spostrzeżeniami. Dodam, że z kolegą Brother_of_Steel, jestem w kontakcie. Szukam innych potencjalnych użytkowników. Pozdrawiam
Gunpower Shadow, AR20 FT, Infinity RWS Hi-Capa 5.1 TM
http://jacekgda.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

jacek_gda pisze:Czy aktualnie którykolwiek z użytkowników forum jest w posiadaniu sprawnego IZH-61 ?
Ja , co prawda , jestem Tu tylko gościnnie 8) , ale w krótkim czasie , usprawniałem trzy egzemplarze iż 61, te z nowym modelem spustu ; mp 61 :!: Ostatnia używana przeze mnie sztuka była kwintesencją wcześniejszych dwóch , a także wynikiem wiedzy zawartej Tu, na Tawernie. To niesamowicie wdzięczny karabinek i po kilku drobnych poprawkach , niesamowicie celny :PP Znajdziesz mnie na Forum SKS , gdzie iżyk mój cieszy kolejnego użytkownika, zadając obiegowy kłam o nietuningowalności tego modelu :cisza: Jednakże jeśli zależy Ci na np. podniesieniu energii , to nie pomogę ; ten karabinek największą sprawność osiąga przy 3.2 - 3.5 J. jest wtedy baaardzo powtarzalny ;)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
jacek_gda
Posty: 28
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

IZH-61

Post autor: jacek_gda »

Szukam rozwiązania z niecentryczną pracą popychacza względem osi lufy. Przy przeładowaniu popychacz uszkadza śrucinę która leci całkowicie nieprzewidywalnie, siejąc po tarczy. Na razie przeszukuje forum topguns.ru, ale mam nadzieję, że ktoś u nas borykał się już z tym problem.
Gunpower Shadow, AR20 FT, Infinity RWS Hi-Capa 5.1 TM
http://jacekgda.blogspot.com/
Torin
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2010, 13:47

Re: IZH-61

Post autor: Torin »

jacek_gda pisze:Szukam rozwiązania z niecentryczną pracą popychacza względem osi lufy. Przy przeładowaniu popychacz uszkadza śrucinę która leci całkowicie nieprzewidywalnie, siejąc po tarczy. Na razie przeszukuje forum topguns.ru, ale mam nadzieję, że ktoś u nas borykał się już z tym problem.
Mam jeżyka 61 z obecnej produkcji. Popychacz wsuwany bez magazynka tworzy trochę złudne wrażenie ponieważ prowadnica ma mniejszą średnicę niż uszczelniacz popychacza i końcówka mocno opada przed wejściem do lufy jeśli nie przechodzi przez magazynek. Gdy magazynek jest założony to opad popychacza jest minimalny (lub żaden, zależy jak masz spasowany magazynek) i nie ma problemu. Przynajmniej u mnie tak jest a sprawdzałem na 4 czy 5 rodzajach śrutu.
ИЖ-61 + 3-9x50E
tomakolo
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2007, 21:20

Post autor: tomakolo »

Panowie. też mam Iżyka 61, i napiszę Wam zupełnie szczerze, że uwielbiam ten karabinek. Miałem juz w życiu kilka różnych Hatsanów ( teraz mam też zwykłą 70-tkę QT, w dużym stopniu przerobioną), dwie Slavie, i jedną Dianę 48, tylko że w wersji GL (dawno temu).Jednak najlepiej strzela mi sie właśnie z tego Iżyka - okres fascynacji mocą mam juz za sobą. Też go trochę zmieniłem, dokupiłem dwa dodatkowe magazynki (razem cztery), zrobiłem sobie w nich znaczniki ostatniego strzału - aby nie było pustych strzałów. Mam całkowice nowy egzemplarz, niestety z uproszczonym spustem, z lufą produkcji HW.Na razie wszystko oryginalne, tylko go przesmarowałem, zamontowałem tez pas do noszenia - własnego wyrobu. No i zwężyłem szczerbinkę - w oryginale ma chyba ze 3 mm. Mam pytanie: czy ktoś sie orientuje, jak fachowo nazywa się gwint na końcu lufy, na który jest wkręcona nakładka? Mnie wychodzi 14 mm prawoskrętny, ale może sie mylę. Chciałbym ją zamienić na jakis separator - oczywiście tylko dla ozdoby.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

tomakolo pisze:jak fachowo nazywa się gwint na końcu lufy, na który jest wkręcona nakładka?
Końcówka lufy w iż-u61 ma standatowy gwint jaki mają w większości np tłumiki Hw ; oznaczenie chyba 1/2 cala. Pasują separatory od Hatsanów , tłumiki i nakładki wkręcane na lufę 13mm.
tomakolo pisze:Chciałbym ją zamienić na jakis separator - oczywiście tylko dla ozdoby.
Bynajmniej nie dla ozdoby ... mimo , że iż to sprężyna dosyć znacznie poprawia skupienie , tłumik jeszcze bardziej 8)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
tomakolo
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2007, 21:20

Post autor: tomakolo »

Wielkie dzięki. Czyli gwint prawostronny 13 mm, inaczej 1/2 cala...Chociaż mnie wychodziło 14 mm (suwmiarka), widocznie gdzieś się "machnąłem". Znasz może jakieś gotowe separatorki, takie max 12 cm na ten karabinek? Przyznam, że jedynie ta nakładka trochę mnie razi, chciałbym ją czyms zastąpić, po prostu, aby poprawić wygląd.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Świetne produkuje Kolega Wojtan , w tej chwili na aiweb-ie jest coś do wyboru http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=70463 8)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Corax
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2011, 0:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Corax »

tomakolo napisał/a:
Chciałbym ją zamienić na jakis separator - oczywiście tylko dla ozdoby.

Bynajmniej nie dla ozdoby ... mimo , że iż to sprężyna dosyć znacznie poprawia skupienie , tłumik jeszcze bardziej
Można prosić o jakieś konkretniejsze porównanie ? O ile tłumik będzie lepszy na 61 od separatora, zakładam ze na 10 - 15 m może niekoniecznie będzie widać wielką różnice ale np. na 40m jak by sie miało jedno do drugiego. I druga sprawa warto bawić się w separator czy tłumik na 61 po obcięciu i koronowaniu fabrycznej lufy ?
izh-61 +Tasco 4x28 + świńskie ucho Zenit-Belomo od 3 lat po poprawkach fabryki, czas pójść dalej...
Awatar użytkownika
jacek_gda
Posty: 28
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

IZH

Post autor: jacek_gda »

Takich testów to raczej nie znajdziesz. Nie sadze żeby ktoś je zrobił ;-)
Separator zamocowałem raczej dla ozdoby i ewentualnego dociążenia lufy. Osobiście nie zauważyłem różnicy pomiędzy lufa z czy też bez separatora.
Z tymi 40m to troszkę przesada ... raczej ;-)
Gunpower Shadow, AR20 FT, Infinity RWS Hi-Capa 5.1 TM
http://jacekgda.blogspot.com/
ODPOWIEDZ