Obrazek

TOMITEX

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

TOMITEX

Post autor: pawel 2171 »

Witam
Parę słów o śrucie tomitex
Zacznijmy od tego cena 9zl. u producenta --cena jest ok.
Jakość jak dla mnie do przyjęcia.Producent uświadomił mnie, że śrut tomitex jest produkowany do strzelania sportowego (zawody lok) na małe odległości, czyli 15-20m
I sam sprawdzałem na takie odległości lata nieźle, co do strzelania na większe odległości to jednak byłbym za JSB EXACT.
TOMITEX diabolo sport czyli LOK jest to poprostu parę pierwszych partii śrutu z nowej formy, następne śruty z tej formy nazywają się diabolo płaski.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, 16:42 przez pawel 2171, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther + MTC
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

strzelam nim z powodzeniem i na 35m, jak nie ma wiatru to i na 50 ale to już nie to ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Tak oczywiście 35- 50-100 ale jakie skupienie?
Walther + MTC
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

35m, strzałów 10, 9 pod kapslem:

Obrazek
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

dobry wynik :D :D :D :D :D :D
grat :killer2:
Walther + MTC
Awatar użytkownika
remigius
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2007, 22:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: remigius »

W moim przypadku z harego do 25m tomitex szpic(z gładkiego nie próbowałem) ma lepsze skupienie(jak na razie). Jednakże powyżej 35m celniej popada exact kula 4.52, przede wszystkim skupienie bez porównania.
H80(zestaw Alchemika)+W.RV7
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Wątek stary to go odświeżę. Zmieniła się firma produkująca Tomitex. Jakość jest, jaka jest. Tomitex płaski (zwykły, nie LOK) niestety sieje i do spec-strzelania się nie nadaje. Do puszkobicia na niewielkim dystansie w sumie się nadaje, zwłaszcza że wyrwałem go za 13zł. Każdy z Wro miał i ma możliwość przetestowania go na pustyni.

Na razie jest to tani, bardzo przeciętny produkt. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem jakość się poprawi i Tomitex nie podzieli losu większości krajowej produkcji przemysłowej. Bo w sumie fajnie czasem postrzelać z czegoś krajowego.

Obrazek

TUTAJ korespondencja z nową właścicielką firmy.

Dane firmy (dla dociekliwych):
Agnieszka Angielczyk-Jóźwicka "GAND"
96-100 Skierniewice
ul.Sosnowa 44
nip.834-147-68-83
tel: 605 365 396, 662 209 451

PS: Ja w żaden sposób z tą firmą nie jestem związany, poza tym że mam ich śrut. To tak, aby nie było. Po prostu stwierdziłem, że warto aktualne informacje w wątku zapodać
Obrazek
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

108 pisze: Tylko po co :hm:

link
Geco Diabolo 4,5 mm? Nie znam. Jak to lata?

Jeśli chodzi o pytanie, to w sumie zasadne. W skrytości ducha liczę, że Tomitex się poprawi. Kosztuje gdzieś 50% ceny JSB Exact, wolę aby był droższy a lepszy niż teraz.
Obrazek
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

108 pisze:
To zależy od karabinka :PP "kruszynce" przypadł do gustu ale ona jak ladacznica lubiła wszystkich :hihi:
Drobna i wyuzdana, powiadasz? :D

Będzie okazja to chętnie przetestuję ten śrut, skoro polecasz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Diana to ostatnio kapryśna była i pluła na boki :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Qbuś pisze:Diana to ostatnio kapryśna była i pluła na boki :hihi: .
Ty się od mojej Diany odstosunkuj, strzela dobrze ino ze mnie strzelec marny... To znaczy dobry ze mnie strzelec, ale wiało, Ziemia się kręciła i miałem namagnesowaną końcówkę lufy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Witam
Pozwolę sobie jako amator początkujący napisać ze u mnie w baikal mp-61 Tomitex płaski tarczowy bardzo przyjemnie latał.
Nie robiłem jakiś super testów ale do tarczy z 10-15m łapał ładne skupienie .
Na tym samym dystansie HN Sport Glatt niewiele był lepszy.
Dodam ze strzelam na wolnej przestrzeni i często warunki pogodowe wietrzne a i moje umiejętności strzeleckie co najmniej cienkie :lol: .
Mimo to wydaje mi się ze w porównaniu z tureckim to pierwsza liga 8) i dla amatorskiego pykania może byc.
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Klakson
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2015, 18:41
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Klakson »

Kupiłem ostatnio na alledrogo Tomitex szpic molet. W chwili jak tylko otworzyłem paczkę to się przeraziłem, śrut miał nadlewki, niedolewki, był fabrycznie zdeformowany, niektóre śruty od tyłka strony były pełne ołowiu. Niestety nie potrafię robić zdjęć w makro. Kompletnie nie polecam...
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

No to i ja nie dawno kupiłem ponownie tomitex płaski.
Identycznie jak kolega wyżej ...nawet nie będę robił fotek tego śmietnika, 75 % śrucin ma defekt , śmieci w środku jakiś naoliwiony .
To co pozostało lata pięknie tylko nie tam gdzie chcemy ;)
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
erli
Posty: 24
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:56

Post autor: erli »

Na Tomitexy nie warto zwracać uwagi. Tak naprawdę najtańszy z najtańszych śrutów Oztay z bazaru jest bardziej dopracowany i ma mniej "śmieci".
I ta sytuacja nie zmienia się od wielu miesięcy więc nie jest to żadna wpadka, ani jakaś trefna partia - o tomitexach należy zapomnieć i odradzać.
Swoją drogą to naprawdę zastanawiam się kto to kupuje poza ludźmi którzy kupują raz i na tym koniec. I zastanawiam się kto to produkuje i jaki ma słaby wzrok że nie widzi co produkuje.
ODPOWIEDZ