Obrazek

Programy

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Awatar użytkownika
diadelek
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2016, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: diadelek »

dziękuję za pomoc i linka
wiesiek1952
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2017, 9:24

Re: Programy

Post autor: wiesiek1952 »

Witam.
Dawno mnie tu nie było i przeglądawszy poprzednie tematy nie znalazłem tego, który by mi wyjaśnił mój problem.
Mianowicie - postanowiłem zmajstrować sobie chronograf. A problem polega na tym, że nie jest to chronograf w pełni mobilny jak "radeckowy" ale wykorzystujący program Cool Edit Pro. Wykonałem dwie bramki optyczne, które podpinam pod wejście mikrofonowe w laptopie. I co się dzieje - są dwa ostre impulsy i w dolnym prawym rogu pokazane są dane z pomiaru. I tu jest "pies pogrzebany" bo otrzymuję następujące wyniki (oczywiście po zaznaczeniu na wykresie odległości między impulsami)

begin end lenth
sel 0.01,683 0.01,685 0.00,001
view 0.01,682 0.01,686 0.00,003

Skąd się bierze różnica między odczytami początku i końca a zaznaczeniem na wykresie?
Przecież jeśli brać pod uwagę różnicę odczytów początku i końca to prędkość śrutu jest diametralnie inna niż by to wynikało z zaznaczenia odległości między impulsami na wykresie.
Czyli po przeliczeniu na dżule - raz jestem pod a raz nad limitem.
Czy jest inny program, który by pokazywał dokładniejsze wyniki przynajmniej do piątego miejsca po przecinku?
I druga sprawa - czy któryś z forumowiczów mieszka w pobliżu Sosnowca i ma chronograf?
Mam w Sosnowcu i Jaworznie strzelnice, ale nie mają chronografu.
Nadmieniam, że mam wiatrówkę Hatsan 80 jeszcze niemodyfikowaną, ale się przymierzam, stąd chciałbym w końcu wiedzieć jaką mocą dysponuję.
Pozdrawiam
P.S.
Po wysłaniu posta tabelka się rozjechała, ale zakładam, że będzie wiadomo o co chodzi
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Programy

Post autor: Qbuś »

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
wiesiek1952
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2017, 9:24

Re: Programy

Post autor: wiesiek1952 »

Dzięki za link, ale prosił bym kogoś jeszcze o wyjaśnienie niezgodności jak opisałem.
ODPOWIEDZ