Obrazek

Hatsan 95 tuning

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Mamutowicz »

Problemów można sobie narobić nawet strzelając z gumki od majtek jak się ma nasrane we łbie...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: rokasa58 »

Przed zabiegiem było 14.5J. Teraz po tuningu byłem u kolegi na chrono. 250m/s --> 255m/s co daje 17/17.5J
Śrut JSB EXACT 4.5mm 0.547g
A ten JSB to jakiś "certyfikowany wyznacznik energii?". Strzel twardym śrutem np H&N Baracuda lub Crosman i będzie 16J :D
Hordish
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2020, 22:30

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Hordish »

100 strzałów to chyba rozgrzewka. Jak przysiądziesz to paczka na dwa dni idzie.
Jakbym nie napisał na jakim śrucie to zaraz by padło pytanie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Mamutowicz »

To prawda. Jak pogoda i humor dopisują, to na plinkierni spokojnie można pół paczki w jeden dzień wypstrykać.
rokasa58 pisze: A ten JSB to jakiś "certyfikowany wyznacznik energii?". Strzel twardym śrutem np H&N Baracuda lub Crosman i będzie 16J :D
Tak szczerze, w Julach mierzy sie energię kinetyczną śrutu, a nie wiatrówki.
Hordish napisał jedynie, że exact przed tuningiem miał taką energię a po tuningu taką - i wszystko tutaj gra i trombi jak zespół kombi, więc nie wiem o co chodzi z tym "certyfikowanym wyznacznikiem energii?"..?
Kiedy ja sprawdzam Ek w swoim sprzęcie, też to robię na exactcie bo tylko tego śrutu używam, i tylko jego energia mnie interesuje.
Gdy na zawodach sprawdza się karabinki zawodników, to również ich śrutem, tym, którego używają, żeby właśnie ustrzec się od niedomówień.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: rokasa58 »

Tak szczerze, to mam wiatrówkę w której na Exact jest 16,5J a na Baracudzie jest 17,4J. A w S 400 na Exact 0.55g było 16,5, a na Heavy 17,3J.
To w razie kontroli mam wyrzucić Baracudę i Heavy i będę ok :D bo inaczej mam kłopoty?
Hordish
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2020, 22:30

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Hordish »

Właśnie zawsze się zastanawiałem czy jeśli smutni panowie postanowią zabrać sprzęt do analizy to sprawdzają na śrutach właściciela czy mają swoje "certyfikowane wyznaczniki energii"
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Januszpelle »

Hordish pisze: 19 lis 2020, 16:42 Właśnie zawsze się zastanawiałem czy jeśli smutni panowie postanowią zabrać sprzęt do analizy to sprawdzają na śrutach właściciela czy mają swoje "certyfikowane wyznaczniki energii"

Jak przychodzi małżeństwo do poradni seksuologicznej, to kto je wkłada, mąż, czy lekarz certyfikowany?
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
Hordish
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2020, 22:30

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Hordish »

Janusz słabe porównanie... postaraj się następnym razem :-P

Tak jak Mamutowicz napisał: "Tak szczerze, w Julach mierzy sie energię kinetyczną śrutu, a nie wiatrówki."
Amen
Dodałbym tylko że śrutu wystrzelonego z danej wiatrówki.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: rokasa58 »

Hordish pisze: 19 lis 2020, 16:42 Właśnie zawsze się zastanawiałem czy jeśli smutni panowie postanowią zabrać sprzęt do analizy to sprawdzają na śrutach właściciela czy mają swoje "certyfikowane wyznaczniki energii"
A skąd wiesz ,że są smutni :D
Misiam,że rusznikarz policzy średnią-oby.
Tak jak Mamutowicz napisał: "Tak szczerze, w Julach mierzy sie energię kinetyczną śrutu, a nie wiatrówki."
Amen
Tzn,że śrut ma przeybane :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Mamutowicz »

Chyba brak strzelania odbija się negatywnie na nastrojach użytkowników...
Czego sie czepiać że komuś na nowej sprężynie wyskoczyło 0.5J za dużo?
Co innego, jakby ktoś chciał na siłę zrobić FACA, dopytywał jaką najmocniejszą sprężynę założyć czy coś w tym stylu..
Ale tutaj?
Bez przesady..

Edyta: Prezes.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: rokasa58 »

Czego sie czepiać że komuś na nowej sprężynie wyskoczyło 0.5J za dużo
Nikt się nie czepia,luźna dyskusja.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: foxrysza »

Trochę posprzątałem.
Bez wycieczek, to forum strzeleckie ‼‼‼

ps. PIOTREK , admin i takie texty, wstyd.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Puchmen1
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2018, 7:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Puchmen1 »

Kupiłem zestaw Hatsan 55 z Superwiatrówki.Po montażu zestawu i wyciagnieciu z cylindra sprężyny tuningowej z kupionego zestawu sprężyna trochę się ścisnęła około 15-20mm z 40 mm lecz moc 270m/sek pozostała.Włożyłem starą sprężynę skracaną jeden zwój i dołożyłem podkladki stalowe i jedną mosiężną po dwóch stronach sprężyny żeby luzu nie było,nacisk. Przy łamaniu lufy luz około 0.5 cm, nie wiem czy dobrze bo przy łamaniu lufy niby luzu nie ma sprężyna ale jakby tak luźniej chodzi i wyszło 240m/sek ,239m/ sek.Uszczelka zepto,na gorąco wkładana, chyba dołożyła mocy i uszczelka portu ładowania.Tłok w cylindrze chodzi bez oporu i płynnie.Nie wiem czy założyć tą Overta sprężynę z zestawu z lepszym dociskiem ,czy zostać przy starej sprężynie.Pan Eres stwierdził że sprężyna nie siądzie,chyba chodziło o moc a nie o długość sprężyny.Chciałbym docelowo mieć karabinek z małym odrzutem ,natomiast sprężyny nie można za dużo skracać bo później jest za mała .
Hatsan 55S zbałamucony troszeczkę.
Walther LGU , Hawke 4-12X40 AO
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 218
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: ninalken »

Trochę enigmatycznie to wszystko opisałeś... prędkość początkową Vo masz teraz 240m/s, rozumiem że na śrucie o wadze 0,55g. Jeśli tak to masz w limicie i oki. Ja bym zostawił starą ułożoną sprężynę. No chyba, że chcesz potwierdzić słowa sprzedającego i ją sprawdzić. W sumie dobra okazją żeby to zrobić. Zmierzyć energię teraz i po wystrzeleniu dajmy na to paczki śrutu. Nie za bardzo Cię zrozumiałem o co chodzi z tymi luzami?
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
Awatar użytkownika
Puchmen1
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2018, 7:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hatsan 95 tuning

Post autor: Puchmen1 »

Luz lekki jak łamiesz lufę ,to jest jak by sprężyna była za krótka ,tak mi się wydaje względem pełnej sprężyny tuningowej.
Hatsan 55S zbałamucony troszeczkę.
Walther LGU , Hawke 4-12X40 AO
ODPOWIEDZ