Obrazek

Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: rokasa58 »

Zastanawiam się czy sensowne byłoby posiadanie dwóch karabinków-jednej sprężyny czyli Hatsana a drugiego np. Beemana QB 78 na CO2 - czy takie rozwiązanie coś wnosi jeżeli chodzi o umiejętności strzeleckie,czy zaspokaja jedynie chęć urozmaicenia sobie hobby.?
Pozdrawiam.
Zobacz na Teda: :D
https://www.youtube.com/watch?v=yyF-k91Ivm8
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: masa »

Jacek, mnie najlepsze skupienia wychodzą kiedy na tarczy "namaluję" sobie krzyż. Celowanie później, to zgrywanie krzyża na tarczy z tym w celowniku. W ten sposób unikasz siewnika wynikającego z minimalnego nawet przesunięcia POI w stosunku do POA. Po wykonaniu strzału w kropkę, na tarczy możesz mieć dwie kropki, albo elipsę. Kolejne strzały do coraz większego celu skupienia raczej nie poprawią :)
Spróbuj - zobaczysz, czy Ci to pomoże.
Reszta dokładnie tak, jak pisali koledzy.....
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
x_Janusz
Posty: 38
Rejestracja: 29 kwie 2020, 10:14

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: x_Janusz »

Przychylam się. Pomijając wcześniejsze przygody sprzętowe, kupiłem Slavię, zaraz po niej AA TX200. Po latach przerwy były tuningi, HW, PCP, sprzedaż Slavii i HW. Z rozsądku...bo do przysadu dupa jedna a wiatrówki 4. Kompromis poszedła na parę oczu, zostały 2 karabinki. Pistolet na CO2 to tylko na max nudę został.
AA Tx200 (Senio)+Bushnell, AA S400F Classic (SW)+DOT
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

Dzięki,z krzyżem już próbowałem,potem lepsza wydała mi się kropka,chyba teraz wrócę do krzyża.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Mamutowicz »

Ja strzelam do kropki. Mi to lepiej działa. A że się powiększa.. Cóż.. Trzeba strzelać tak, żeby zostawała mała.. 😁
Beeeeeemana QB 78 na co2 odradzam.
Miałem.
Myślałem że będzie substytutem pcp.
Nie jest nawet tym.
Strzelaj z radochą, aż prrzestaniesz się poprawiać, a potem pomyśl nad upgradem.
👍😊
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

Dzięki wszystkim za porady i sugestie.Pozdrawiam.
j23
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2020, 18:00

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: j23 »

Ja strzelam do pustej kartki i pierwsza dziurka jest moim celem.
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

A tak przyszłościowo się zapytam - jaki mógłby być sprężynowy następca Hatsana 90 z możliwością ewentualnego postrzelania na zawodach np. silhouette i bez ruinacji budżetu czy też zastawiania organów:)?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: kamazek »

Jestem właśnie po czwarto-ligowych zawodach Silhoulette :hihi: i sprężyna do takowych słabo się nadaje.
Trzeba 20 razy złamać karabinek w 10 minut, co po 15 razie powoduje większe pływanie lufy po celu niż na początku ;)
Stojak w strzelaniu to już wyzwanie bardziej dla strzelca i sprawdzian jego kondycji :lol:

Ale kupno HW 50s to dobry wybór na szlifowanie umiejętności.
Ewentualnie HW30, jak ktoś nie zraża się mniejszą energią.

Ale stanowczo odradzam wynalazki typu Gamo, szczególnie 10-strzałowe, jakieś Browningi czy inne wersje Crosmanów.
Do strzelania grilowo-rozrywkowego ok, ale nic poza tym.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
j23
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2020, 18:00

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: j23 »

Tak jak kolega powyżej napisał, HW30, 50 ale po Hatsanie mogą się wydawać za małe, za lekkie. Można czasem wyrwać używane HW97 nie dużo drożej od HW50, I to by była najlepsza opcja.
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

A z Hatsanów PCP taki na przykład Hatsan Flash PSP-S QE 4,5 mm do czegoś by się nadawał? Na razie trenuję z Hatsanem 90 ale biorę pod uwagę ewentualność spróbowania sił kiedyś w jakichś zawodach FT, motywuje mnie to do ćwiczeń i doskonalenia.Może zajdzie konieczność zmiany sprzętu.Waham się między sprężyną a PCP. Dobra sprężyna na pewno nie jest zła ale PCP zawsze będzie celniejsze raczej z tego co się orientuję i bardziej wygodne.Ten Hatsan drogi nie jest tylko czy coś wart? Z zasugerowanych sprężyn to raczej bym brał pod uwagę nowe HW 97.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: kamazek »

Jeżeli myślisz o startach w zawodach, to sprawdź sprzęt, jakim posługują się zawodnicy FT i wszystko będzie jasne :)
Ciekawe, ile takich Hatsanów tam znajdziesz ? ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Mamutowicz »

Startować możesz nawet z Hatsanem 90. Nikt ci nie zabroni. Tyle, że za bardzo nie powalczysz, bo to za słaby sprzęt.
Poza tym, w FT najważniejsza jest dobra luneta, koniecznie z kołem do paralaksy.. a to czasem wydatek drugiego karabinka :)
Z drugiej strony, na zawodach Paul James British Recoiling Championship ci co strzelają HFT ( bez kręcenia lunetą) idą równo z FT.. :)
Zerknij sobie: https://www.britishrecoilingchampionshi ... 0-results/
Tak wiec sprężyna jak najbardziej nadaje się do FT i nawet nie koniecznie musisz od razu mieć super lunetę z kołem.. :)
To dłuugi temat na którym można by niezłe wypracowanie do liceum napisać.. :)

Docelowo ( na twoim miejscu) zbierałbym na LGU albo HW97.
PCP to inna bajka, ale droższa. Zwłaszcza, że badziewne pcp będzie dużo gorsze od dobrej sprężyny.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: rokasa58 »

Obrazek
To z czego ten zawodnik strzela/nie patrzy/, to tak na oko z 5 tysi kosztuje,to PCP z otoczką jest tańszy.
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Skupienie na 30 m z Hatsana 90.

Post autor: Jacek245 »

Widziałem już te super sprzęty do FT i mnie to nie zniechęca do udziału ze słabszym wyposażeniem bo w tym przypadku to raczej nie chodzi o wynik tylko o przymiarkę czy mnie to wogóle wciągnie a ustrzelanie (ewentualne :) ) paru punktów ze zwykłego karabinka i w dobrym towarzystwie to też satysfakcja.Poza tym nie traktuję udziału w zawodach jako celu samego w sobie tylko raczej elementu mojego amatorskiego strzelectwa. Z tego co się orientuję to raczej HFT by było bardziej odpowiednie do spróbowania sił ze zwykłą sprężyną i lunetą.Na razie to jeszcze trzeba postrzelać ale już by można ten trening ukierunkowywać .Podoba mi się karabinek Diana 34-czy to coś lepszego od Hatsana 90?
ODPOWIEDZ