Obrazek

Problem z Hatsanem 55

ODPOWIEDZ
Orzel93
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2020, 21:29

Problem z Hatsanem 55

Post autor: Orzel93 »

Witam wszystkich,
Piszę tutaj bo nie znalazłem podobnego posta.
Postanowiłem ożywić mojego Hatsana 55 , mam go od 4 lat , przez pierwszy rok go używałem a następnie przelezal w szafie. Od początku nie zrobiłem Przegladu zerowego czego bardzo żałuję.
Po wyciągnięciu z szafy chciałem oddać strzał próbny co po takim czasie jest głupotą ale cóż dokonało się.
Naciagnalem i paf pojawił się problem , sprezyna się naciaga ale spust jej nie blokuje, czyli że lufa jest w ciągłym ruchu w raz że sprężyną.
Rozkrecilem do zera następnie złożyłem i wszystko działało do 5ciu strzałów a potem problem powrócił.
Obrazek


Dacie radę pomóc?
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: kilo »

Cześć, najprostsza rzecz jak mi przychodzi do głowy to śrubki od regulacji spustu. Jak którąś za daleko/głęboko wkręciłeś to nie zapnie tłoka przy naciaganiu. Wykręć obie śrubki które są w języku spustowym na imbus (jak dobrze pamiętam rozmiar 1,5) o conajmniej jeden obrót. Jak to nie jest przyczyną to będzie ciężko na odległość wróżyć co jest nie tak.
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: rokasa58 »

Miałem podobny problem z kopią Diany 34.Tłok się zapinał, lub nie,ale jak dwa razy wystrzeliła po zamknięciu lufy (dobrze,że w ścianę),wówczas wymieniłem tłok i spust.To połączenie musi być perfekt.
Obrazek
Orzel93
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2020, 21:29

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: Orzel93 »

Hej ,
Spróbowałem pokręcić imbusami ale nic nie dało , więc poszedłem krok dalej i postanowiłem ją rozkręcić ze sprężyną włącznie.
Na początku myślałem że problem tkwi w spuście ponieważ ten kawałek metalu wypadał.
Obrazek

Kolejnym etapem było wyjęcie sprężyny poszło gładko zero napięcia. Nie potrzebne było imadło co mnie troche zdziwiło , po wyjęciu zobaczyłem że sprężyna jak i prowadnica która "utkneła" w środku są zupełnie SUCHE.
Obrazek
Obrazek

Po tym jak zdołałem ją wyjąć ( bez siły sie nie obyło) zauważyłem ze jest kompletnie zniekształcona
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak i podkładki które jek towarzyszą :D
Obrazek

I teraz pytanie do was , myślicie że to jest powodem mojego problemu w tej wiatrówce ?

I stwierdziłem że będę ją ratował, tanio skóry nie oddam :D
Chciałbym kupić zestaw tuningowy myślę że najlepiej będzie kupić cały tłok, sprężynę i prowadnice ?

Znalazłem to na allegro:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-absolu ... 9056274573
Tylko brakuje jeszcze tłoka , a może wy macie jakąś inną lepszą propozycje ?

Pozdrawiam
:spam:
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: rokasa58 »

Znalazłem to na allegro:
Tutaj masz lepszy i tańszy
https://superwiatrowki.pl/zestaw-tuning ... -p-55.html
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: Robert J »

A co z tłokiem nie hallo? Zamawiaj ten zestaw co ci rokaś podał link i od razu uszczelkę tłoka. Co do mechanizmu spustowego,rozbierz na drobne kawałki i tą blachę od środka przejść, papierkiem wodnym 400 z jednej i drugiej strony.
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: kamazek »

Orzel93 pisze: 18 kwie 2020, 13:02 Znalazłem to na allegro:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-absolu ... 9056274573
Zapomnij o zestawach z podwójną sprężyna i o takiej prędkości !!!
To zwykłe chamskie naciąganie !!!
Legalny, w limicie zestaw to ok. 250 m/s, powyżej to FAC !!!
Sorry, nie wiem co jest w twojej wiatrówce nie halo, ale raczej skorzystaj z drugiego linka !
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Orzel93
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2020, 21:29

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: Orzel93 »

Robert J pisze: 18 kwie 2020, 14:26 A co z tłokiem nie hallo? Zamawiaj ten zestaw co ci rokaś podał link i od razu uszczelkę tłoka. Co do mechanizmu spustowego,rozbierz na drobne kawałki i tą blachę od środka przejść, papierkiem wodnym 400 z jednej i drugiej strony.
Już swoje lata ma i nigdy nie był czyszczony, nie chce za bardzo wsadzac nowej sprężyny i prowadnicy do starego tłoka, mieszkam za granicą i tutaj ciężko jest znaleźć części do tej wiatrówki. Dlatego chce zamówić całe nowe bebechy za jednym razem.
Jeszcze jedno możecie mi powiedzieć jakich smarów potrzebuje do stałej konserwacji ? Macie jakąś stronke na której to ogarne ?

Wielkie dzięki :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: Qbuś »

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Hatsanem 55

Post autor: kamazek »

A ja tak nieśmiało się zapytam ... w jakiej to Kolega mieszka zagranicy, że tam nic nie mają do H55 ? :zdziwko:
Bo ten model to stary jest jak każda zagranica i części powinno być do woli :hm:
No i do allegro jakoś się udało znaleźć dostęp, wiec ta zagranica to nie jest jakoś specjalnie ... zagraniczna :P
Dobrze, że Qbuś się zlitował i linka do smarowania pod zagraniczny nosek posunął, bo mielibyśmy miedzy-graniczny skandal :nie:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ