Obrazek

Optyka na Hatsana

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
janusz22551

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: janusz22551 »

Entry do wytrzymałych nie należy :nie: Miałem na Hatsanie i co chwilkę jechała do serwisu.
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: GHOST »

Też miałem ochotę na entry nim zdecydowałem się na DOCa i chyba dobrze wybrałem, oczywiście za namową kolegów:)
HW 97K by Hogan DOT. 4-16x42.AO MD
janusz22551

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: janusz22551 »

GHOST pisze:Też miałem ochotę na entry nim zdecydowałem się na DOCa i chyba dobrze wybrałem, oczywiście za namową kolegów:)
I bardzo dobrze wybrałeś :D
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: GHOST »

Tylko nie wiem czy dobrze zleciłem z przefokusowaniem, 40m a mam H 55 STG gasram z zaw. zewnętrznym po alchemiku
HW 97K by Hogan DOT. 4-16x42.AO MD
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: GHOST »

Miotacz kul to to nie jest. A błąd paralaksy chyba mnie prześladuje. Muszę porobić testy i przede wszystkim trening:) a warunki do tego robią nam się co raz lepsze. Wiosnaaaa:)
HW 97K by Hogan DOT. 4-16x42.AO MD
janusz22551

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: janusz22551 »

Gdyby miała być używana do HFT, to lepie było by 25-30. Mój syn strzela z nie przefokusowanej, i jakoś sobie radzi :)
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: GHOST »

Więc mus ćwiczyć ćwiczyć i się przyłożyć:)
HW 97K by Hogan DOT. 4-16x42.AO MD
Dziki Mops
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2017, 0:02

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Dziki Mops »

Muszę się przyznać, że postanowiłem zaoszczędzić i zamiast DOC wziąłem Hawke Vantage 3-9x40 AO. Póki co strzela się bardzo przyjemnie, obraz bez zastrzeżeń, ale pożyjemy, zobaczymy.
KToś nawet gdzieś tę lunetę polecał, przyznam, że nie mam się czego czepiać, ale też i moje doświadczenie z lunetami jest zerowe, więc jak ktoś z Wrocławia zechce mnie kiedyś uświadomić o przewagach DOCa poprzez naoczną demonstrację, to nie będę się bronił.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: kamazek »

Dziki Mops pisze:moje doświadczenie z lunetami jest zerowe, więc jak ktoś z Wrocławia zechce mnie kiedyś uświadomić o przewagach DOCa poprzez naoczną demonstrację, to nie będę się bronił.
Przybywaj w sobotę do Laosu, zbiera się wataha do postrzelania przy ognisku, ktoś trzeźwy na pewno Ci pomoże ;)
P.S. Umisz rozpalić ognisko ? :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Dziki Mops
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2017, 0:02

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Dziki Mops »

kamazek pisze:
Dziki Mops pisze:moje doświadczenie z lunetami jest zerowe, więc jak ktoś z Wrocławia zechce mnie kiedyś uświadomić o przewagach DOCa poprzez naoczną demonstrację, to nie będę się bronił.
Przybywaj w sobotę do Laosu, zbiera się wataha do postrzelania przy ognisku, ktoś trzeźwy na pewno Ci pomoże ;)
P.S. Umisz rozpalić ognisko ? :hm:

Jako prawdziwy harcerz jak najbardziej potrafię, do tego bez użycia zapałek, o ile mam pod ręką butelkę z benzyną i zapalniczkę.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: kamazek »

Ok, wygrałeś konkurs na sobotnie rozpalenie ogniska :)
Około 10-tej powinno już się zdrowo hajcować, taka dobra rada kolegi po lufie :gwizd:
Prawdopodobnie pojawi się w Laosie sam Prezes Ryszard w swej boskiej powłoce, więc nie zawiedź nas, bo on nie lubi czekać na gorącą kiełbaskę :nie:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
janusz22551

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: janusz22551 »

kamazek pisze: Prawdopodobnie pojawi się w Laosie sam Prezes Ryszard w swej boskiej powłoce, więc nie zawiedź nas, bo on nie lubi czekać na gorącą kiełbaskę :nie:
Obrazek Obrazek
Dziki Mops
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2017, 0:02

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Dziki Mops »

Niestety muszę rozczarować na wstępie Kolegów, gdyż godzina, ba, wręcz i data mojego przybycia zależna jest od czynników ode mnie niezależnych. Na wszelki wypadek dla zachowania anonimowości zacząłem dzisiaj zapuszczać brodę. :hm:
janusz22551

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: janusz22551 »

No i widzisz Piotruś co narobiłeś?! Wystraszyłeś kolegę pisząc, że się objawi Prezes wszystkich Prezesów! :lol:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Qbuś »

Przekręcacie fakty, tak było na prawdę : https://www.youtube.com/watch?v=T0bTBFNMBYc :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ