Obrazek

Podklejanie TASCO 3-9x40

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Wojtek
Posty: 83
Rejestracja: 26 wrz 2006, 10:38
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Wojtek »

No, no - 23 lata - nieźle :brawo: :brawo: :brawo: .
Co do prezentu - tak to zazwyczaj z nimi bywa - rzadko są czymś, czego naprawdę potrzeba.
Wojtek
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Co prawda prezentów się nie oddaje czy sprzedaje, ale możesz zrobić wyjątek-wystaw lupkę na allegro, taką z pudełka-nieużywaną-już kilka aukcji widziałem, dotyczących wiatrówki-nieudanego prezentu. Dołóż z dwie stówki i kup Belomo. Żona raczej nie zauważy "wymiany", a lupka będzie slużyła do celowania, a nie majsterkowania. :D
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

:lol:
wiecie co chłopaki !?:lol: mam jednak zasady!
bede kurna cieszył sie nawet z tasco ...i jednak zawsze to pamiątka
:D

[ Dodano: 2006-11-10, 13:10 ]
,,żona nie zauważy" :lol: :lol: :lol: :lol:
,............wszystko widzi......!
;slavka634;
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Znam ten ból. Typowe pytania kobiet - a po co ci to? A nie może być ten tańszy? :evil:
Panowie, czy my naprawdę tak dużo wydajemy na naszą pasję? Znam inne, dużo droższe zainteresowania... eh, szkoda gadać. ;(
H-55 TG (tuning) + Leapers 3-9x40 Mil Dot
Beretta Px4 Storm
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

niektórzy kolekcjonuja rysoraki ostatnio sprzedałem jednego z piwa za 15 zł :D bądź co bądź paczka całkiem niezłego śrutu
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

musze zmienić ksywke i ustawienia w kompie ..... :lol: bo kobita mnie (moja)...czyta
....ale baby są wścibskie......... ;(
co do lupki...jutro ją zobacze i pewnie bede kleił..a jak nie to zrobie statyw i będe patrzał na młodą sąsiadke....... :D :D
;slavka634;
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wiesz, w sumie lupki te są coraz lepsze mimo wszystko, moja dla przykładu miałą podklejone pierścienie dociskające szkła w oryginale, wystrzelałem z niej mój najlepszy wynik z harego także bądz dobrej myśli i nie spisuj jej zawczasu na straty :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Borsuk pisze:Panowie, czy my naprawdę tak dużo wydajemy na naszą pasję?
"Pieniądz nie gra roli, gdy pasja swawoli!" :D
To jest motto każdego hobbysty. Ja się przynajmniej pod tym podpisuję :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
sobekkk
Posty: 29
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:02
Lokalizacja: częstochowa (bl-ch)

Post autor: sobekkk »

stalem sie kolejnym (nie)szczesliwym posiadaczem tesco 4x20 z bagatelna kwote 9 zł (+ 8 przesylka :lol: .
Nie da sie odkrecic 2 malych srobek odstrony okularu-obrobily sie. Cala lupka jest poklejona, a chcialem podlozyc jakis gumki albo sprezynki naprzecwko wierzyczek.
Czy musze odkrecic te male srobki czy wystarczy rozebrac od strony obiektywu ?
Narazie proboje rozebrac obiektyw ...

[ Dodano: 2006-11-13, 20:05 ]
czym te male zolte poje*y to pokleiły?! :krzeslo:

[ Dodano: 2006-11-13, 20:44 ]
udalo sie odkrecic soczewke obiektywu (dorobilem blaszke nawymiar i kropelka oleju na gwint) teraz tylko podlozyc gomki...

[ Dodano: 2006-11-13, 22:31 ]
gumki zalozylem ale spradze dopiero jutro co to dalo ;]

dalo by rade dorobic mildota do zwyklego krzyza?
w tej lunecie sa 2 druciki, gdyby pojedynczym wloskiem z pendzelka porobic kropki lakierem do paznokci ... dalo by rade ?
tylko jak to zrobic zeby byly w jednakowej odleglosci, i w jakiej powinny byc ?
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Witajcie!
Mam na swoim Viperze lunetkę Point Precision 2-6x28. Gdy kupowłem kosztowała 120zł a że wyglądała jakoś tak masywnie to kupiłem. Nie mam pojęcia kto ją zrobił, ale podejrzewam Azję. Jak na razie sprawuje się dobrze. Gdy ją zakładałem sprężyna już była słaba. Jest niestety tak krótka, że nie mogę jej założyć na pojedynczy montaż, ma on zwykle 100mm a jak dla mnie maks to 80. Czy takie w ogóle ktoś robi??
Jednak chciałem nie o tym. Zaniepokojony jestem tendencją do dokręcania na siłę pierścieni dociskających soczewki. Twarde szkło i twardy metal, żeby nie wiem jak dokładnie obrobiony stykają się tylko w kilku punktach. Ściśnięcie, to duże naprężenia w tych miejscach. Jeraz wystarczy nagrzać czarną lunetę na słońcu, lub wymrozić w zimie i ...trzaśnie. Pewnie nikt nie dobrał temperaturowych współczynników rozszerzalniści liniowej szkła i metalu tak by były jednakowe. Albo Hatsan tym potrząśnie i naprężenia się skumulują ... też trzaśnie. Brzegi soczewek pokruszone. Ideał to taki stan, gdy między twardymi materiałami jest coś elastycznego. Może trzeba delikatnie dokręcać pierścień, a potem w szczelinę wpuścić coś co wniknie, stężeje, i pozostanie idealnie sprężyste. Nie wycieknie, nie wypełznie, nie zmieni wymiarów, pod naciskiem ugnie się i powróci do stanu wyjściowego za każdym razem, w każdej temperaturze. Doskonały montaż Dampa jest tak dobry bo ma taki elastyczny element, który ugnie się i wstanie, zawsze tak samo, do tej samej pozycji. Klejąc lunetę powinno się wszędzie gdzie się da takie minidampy wstawić. No nie dosłownie, ale jako warstewkę elastyczną. Polecam moje myśli łaskawej uwadze i proszę o "konstruktywną krytykę".
Pozdrawiam - jigt
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Qbacz
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2007, 6:48
Lokalizacja: Tichau

co z tą ostrością obrazu ??

Post autor: Qbacz »

Witam, mam jedno pytanie jak po tych wszystkich operacjach z tasco (3-9x40) ustawić ostrość bo chyba coś namieszałem i za żadne skarby nie mogę jej wyregulować.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ostrość krzyża czy obrazu?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Qbacz
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2007, 6:48
Lokalizacja: Tichau

Post autor: Qbacz »

he i tu problem - albo krzyż albo obraz i to nie całkiem ostro
pyzatym dodam ze krzyż sam zrobiłem bo oczywiście ten fabryczny moje zgrabne łapska zepsuły hehehe
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Kolejność jest taka: najpierw kręcąc okularem ustawiasz ostrośc na krzyżu, stosownie do swojego oka /oko zaakomodowane na nieskończoność/, w drugim etapie kręcisz obiektywem i ustawiasz ostry obraz celu oddalonego na pośrednią odległość, tak, żeby w przyszłości widzieć ostro od 10m do 50m. / wtedy ustaw na 25m/. A jeśli chcesz w przyszłosci strzelać na 20 do 100m to ostrość ustaw na ok 50. Bowiem 1/3 głębi ostrości jest przed, a 2/3 za płaszczyzną maksymalnej ostrości.
Mam nadzieję, że dorobiony krzyż jest w tej samej odległości od soczewek, w jakiej był firmowy.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Qbacz
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2007, 6:48
Lokalizacja: Tichau

Post autor: Qbacz »

Dzięki za pomoc, zaraz po pracy zabieram się za ustawianie tego badziewia, bo jak na razie to nie mam czym strzelać ;( co do dystansu, 100m przy hatsanie nawet po tuningu to dla mnie czysta loteria i nie sądzę żeby się to zmieniło. Jak już wyostrzę obraz to mogę opisać jak zmajstrowałem sobie nowy krzyż oczywiście jeżeli to kogoś interesuje. Jeszcze raz dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ