Obrazek

Pomysł na nieszczelny magazynek co2.

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Pomysł na nieszczelny magazynek co2.

Post autor: kamazek »

Wg użytkowników magazynki gazowe firmy Army Armament często zawodzą pod względem szczelności.
Też to mogę potwierdzić, szczególnie dotyczy to magów na co2.
Mam dwa takie, do C1911 i bardzo często nie trzyma w nich zawór strzałowy.
Po wkręceniu kapsuły z co2, co druga - trzecia wypuszczała całą zawartość przez wylot magazynka :(
Po głębokiej analizie budowy takiego zaworu stwierdziłem, że główną przyczyną jest kiepska jakość uszczelek w zaworze i zbyt słaba sprężynka dociskowa grzybka do uszczelki
Zaworki są nierozbieralne, przynajmniej ja nie znalazłem sposobu na demontaż, więc wymiana sprężynki na mocniejszą nie wchodzi w grę.

Ale w gnieździe zaworka, w korpusie magazynka jest miejsce na umieszczenie dodatkowej sprężynki, która może dociskać mocniej grzybek iglicy do uszczelki !

Obrazek

Taka dodatkowa sprężynka powinna mieć średnicę 5-6 mm, długość 6-7 mm i trzeba ją włożyć do gniazda przed włożeniem zaworka strzałowego.

Obrazek

Twardość powinna mieć podobną do oryginalnej, aby nie ograniczała dawki co2 podczas strzału, ale na tyle mocną by dodatkowo uszczelnić grzybek.
Tutaj niestety nie podam konkretnej wartości twardości sprężynki, to już trzeba sobie dobrać doświadczalnie.

Długość sprężynki to najmniejszy problem, wiadomo, docinamy tyle ile trzeba, należy jedynie pobawić się w takie jej zakończenie, aby opierała się o grzybek.
Ja wymyśliłem taki sposób, czyli zagięcie jednego końca wąskimi szczypcami w małe kółko, mniejsze od średnicy grzybka.

Obrazek

Ale oczywiście każdy może znaleźć inny sposób, byle tylko to działało ;)
Bo u mnie działa !!!

Już zmieniłem w dwóch takich magach po kilka kapsuł i nie było żadnych gwałtownych wypustów gazu :up:

Jeden z moich magów ma fabrycznie uszkodzoną uszczelkę ( zielona strzałka ) i to powoduje delikatne uchodzenie co2.

Obrazek

Założyłem na oryginalną uszczelkę dopasowany oring 6 x 1 i problem zniknął

Obrazek

Ponieważ magi od AA są względnie tanie i pasują do Colta od Kings Army, warto się było troszkę pobawić w dorabianie dodatkowego docisku.

Mam też kilka magazynków na green gas od Army i tutaj problem nieszczelności nie występuje.
Górne zaworki na GG są dużo lepiej wykonane, ale nie da się ich przełożyć do maga na co2, to inna konstrukcja.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: Pomysł na nieszczelny magazynek co2.

Post autor: Shogun »

Czy takie problemy z nieszczelnością mogą powodować strzelanie serią? U mnie pojedyncze strzały kończyły się po 2 lub 3, po czym walił seria przynajmniej po 3 kulki.
Dodatkowo, często syfonują i w zasadzie jedna kapsuła wystarczała na jeden mag kulek (ok. 15szt.)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomysł na nieszczelny magazynek co2.

Post autor: kamazek »

Strzelanie serią w replice to inna sprawa.
Najczęściej to problem z tzw przerywaczem ognia, czyli zazwyczaj zapadki, która blokuje zbijak zaworu po strzale.
Czasami wystarczy rozebrać i dokładnie wyczyścić replikę i problem znika.
Ale zazwyczaj bez wymiany części, lub jej naprawy się nie obejdzie.
Niestety, w replikach wszędzie jest ZnAl, więc ich trwałość jest taka sobie.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ